4 نکته مهم آرایشی به خانم‌های باردار

4 نکته مهم آرایشی به خانم‌های باردار
به گزارش فراناز:بارداری  زیبایی را تهدید می‌کند اما اگر خانم‌های باردار تلاش ‌کنند با رنگ کردن یا فر کردن موهای‌شان و خلاصه با هر جور آرایشی زیباتر شوند، چه؟ آیا آرایش در دوران بارداری بی‌خطر است؟ در این رابطه خوب است به ۴ نکته زیر توجه کنید.
 
 
 
 
۱) بارداری و برنزه‌کننده‌ها
 
برخلاف شایعات موجود در بین مردم، استفاده از لوسیون‌های حمام آفتاب (برنزه‌کننده‌ها) کمتر از خود آفتاب گرفتن ضرر دارد. سوختگی‌ها و برنزه‌شدگی‌های پوست احتمال به وجود آمدن چین و چروک را در پوست زیاد می‌کند. حال دیگر مهم نیست چگونه این سوختگی‌ها روی پوست به وجود آمده باشند.تابش خورشید روی پوست صورت و پیشانی موجب بروز لکه‌هایی در صورت می‌شود که این امر در زنان باردار که خود به دلیل تغییرات هورمونی مستعد به وجود آمدن لک هستند، بیشتر نمود پیدا می‌کنند، بنابراین به زنان باردار توصیه می‌شود که در صورت امکان کمتر در معرض آفتاب و نور مستقیم خورشید قرار گیرند.
 
 
 
۲) ترک های بارداری
بارداری و کِرِم‌های ضدترک نزدیک ماه چهارم بارداری، به تدریج ممکن است روی پاها، شکم و دستان راه‌راه‌های سفید یا صورتی‌رنگی نمایان شود. البته این موضوع در تمام ‌زنان باردار صادق نیست و به میزان کشش پوست بستگی دارد. برای جلوگیری از پیش آمدن این راه‌راه‌ها که دیگر ناپدید هم نخواهد شد، بهتر است از همان ماه اول بارداری از کِرِم‌های ضدترک ویژه زنان باردار استفاده کنید.
 
 
 
۳) بارداری و رنگ مو
خانم‌های باردار باید هنگام قرار گرفتن در معرض هر ماده‌‌ شیمیایی (رنگ مو و مواد آرایشی مو) احتیاط به خرج دهند و توصیه‌های زیر را جدی بگیرند:
ـ سعی کنید از فرآورده‌هایی که موها را صاف، بی‌رنگ، رنگ یا فر می‌کنند، تا ۳ماهه دوم بارداری اجتناب کنید.
ـ ترتیبی دهید که استفاده از این مواد در جایی با تهویه خوب انجام شود.
ـ موادشیمیایی را بیش از زمان لازم روی موها باقی نگذارید.
ـ اطمینان حاصل کنید که موها و پوست سرتان پس از استفاده از این مواد کاملا شسته شده‌اند.
ـ همیشه هنگام مصرف این موادشیمیایی از دست‌کش استفاده کنید و دستورات سازنده را دقیقا رعایت کنید.
ـ برای اینکه مطمئن شوید که به این مواد‌‌ آلرژی ندارید، ابتدا آنها را روی دسته کوچکی از موهای‌تان آزمایش کنید.
 
 
 
۴.بارداری و کِرِم‌های ضدآکنه
اگر از لوازم آرایش استفاده می‌کنید، محصولاتی را انتخاب کنید که به جای روغن برپایه آب ساخته شده و روی آن برچسب «غیر کومدون‌زا» زده‌اند که به این معناست که منافذ پوست را مسدود نخواهد کرد و آکنه تشدید نخواهد شد. قبل از خواب نیز حتما آرایش را پاک کنید.از پزشک یا ماما در مورد مصرف ژل‌های دارویی سوال کنید (اگر آکنه شما شدید است ممکن است لازم باشد به متخصص پوست مراجعه کنید).بعضی از محصولات که بـدون نسـخه به فـروش می‌رسند و یا داروهایی که برای تهیه آنها نسخه لازم است، به از بین بردن آکنه کمک می‌کنند ولی مصرف بعضی از موادی که داخل آنها به کار رفته‌اند به خوبی در دوران بارداری مطالعه نشده است، بنابراین بدون تأیید پزشک یا مامای خود از هیچ‌یک از داروهای ضدآکنه استفاده نکنید. استفاده از داروی ایزوترتینویین خوراکی در دوران بارداری اکیدا ممنوع است زیرا به ناهنجاری جنین منجر می‌شود (از مصرف ترتینویین موضعی نظیر Retin-A نیز بپرهیزید.) مصرف کِرِم‌های حاوی آنتی‌بیوتیک نظیر اریترومایسین و کلیندامایسین در دوران بارداری کاملا مطمئن است ولی مصرف کرم‌های حاوی تتراسیکلین مجاز نیست.
 
 
گردآوری : گروه اینترنتی فراناز
مطالب داغ هفته اخیر

تبلیغات متنی