5 روش ارتباطی مادر با جنین در دوران بارداری

5 روش ارتباطی مادر با جنین در دوران بارداری

پورتال فراناز در این جا به پنج راه برای برقراری ارتباط با بچه در زمان بارداری اشاره کرده است.

وقت گذاشتن برای برقراری رابطه با جنین می تواند امیدها و آرزوهایتان برای بچه و نگرانی هایتان در مورد مادر شدن را مشخص کند و این امکان را به شما می دهد تا در مورد مادری که می خواهید باشید، بیشتر بدانید و یاد بگیرید.

 

 

1. یوگا و مدیتیشن
درحالیکه تاثیر یوگا در زمان بارداری اغلب متوجه خانم های باردار است ولی می تواند به زمانی پیوسته برای ارتباط با بچه هم منجر شود. اونیل می گوید: «گاهی اوقات یک مادر باردار به حدی گرفتار است که تنها زمانی که برای ریلکس کردن و آرامش دراختیار دارد در پایان کلاس یوگاست» مدیتیشن گزینه دیگری است که آرامش و تامل و تفکر به مادر می دهد. ولی فکر نکنید که شما باید در این زمینه مهارت زیادی پیدا کنید. کتاب ها، اپلیکیشن ها، سی دی های آموزشی زیادی در این زمینه وجود دارند. یکی از آنها اپلیکیشین Mindfulness for Pregnancy است.

 

 

2. با هم به موسیقی گوش دهید
با انجام این کار می تواند ارتباطی با او برقرار کنید که حتی بعد از تولد نوزاد هم ادامه یابد. تحقیقی اخیرا نشان داده که بچه هایی که برای آنها ملودی های ساده ای در زمان حضورشان در رحم مادر نواخته شده، آنها را بعد از تولد هم به یاد داشته اند. حتی اگر به مدت چند ماه آن موسیقی را نشیده باشند. چه سبک موسیقی باید انتخاب کنید؟ هر موسیقی آرامش بخشی می تواند طبق نظریه دکتر اونیل مفید باشد.

 

 

3. یادداشت های روزانه
نوشتن یادداشت های روزانه نه تنها به شما در ثبت خاطرات شیرین و بامزه (نظیر ویارهای عجیب و غریب بارداری) کمک می کند، همچنین به فرایند تجربه بارداری هم کمک زیادی خواهد کرد. اهل نوشتن یادداشت های روزانه نیستید؟ سعی کنید نامه بنویسید یا یک دفترچه داشته باشید که هر روز فقط یک چیز که به آن فکر کرده یا احساس کرده یا آن روز از خودتان در مورد بچه سوال کرده اید را در آن بنویسید.

 

 

4. آواز بخوانید و حرف بزنید
فکر می کنید حرف زدن با بچه احمقانه است؟ این طور نیست. هر بار که او صدای حرف زدن شما را می شنود، بچه شما در واقع صدای شما را یاد می گیرد. سعی کنید هر روز به صورت روتین برای بچه خود قصه بگویید و حتی قبل از اینکه او به دنیا بیاید برایش با صدای بلند قبل از خواب کتاب بخوانید. او معنی واژه ها را نخواهد فهمید ولی ریتم و لحن صدایتان طبق نظریه دکتر اونیل می تواند آرامش بخش باشد.

 

 

5. شکم خود را ماساژ دهید
از لحظه ای که می فهمید باردار هستید، احتمالا دست خود را روی شکم خود می گذارید. اونیل می گوید: «شما می بینید که مادرهای باردار به طور خودکار این کار را انجام می دهند. این کار کل بدن آنها و بچه را آرام می کند.» وقتی که حدود هفته هفدهم یا دیرتر متوجه تکان خوردن بچه می شوید، می توانید هر بار که او به شما لگد می زند یا تکان می خورد، شکم خود را بمالید.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
مرد ارتشی غذای یک سال زنش را پخت و به ماموریت رفت
مرد ارتشی غذای یک سال زنش را پخت و به ماموریت رفت
مشاهده بیشتر