قوانین و اصول ویزیتوری برای فروش بهتر اجناس

قوانین و اصول ویزیتوری برای فروش بهتر اجناس

قوانین و اصول ویزیتوری برای فروش بهتر اجناس را در این نوشته به شما خواهیم گفت. با فراناز همراه باشید.

 

هنر تشکر کردن را بیاموزید

خواه چیزی را که می خواستید به دست آوردید و خواه به دست نیاوردید، سپاسگزاری را فراموش نکنید. قدردانی باعث می شود که آن فرد در آینده مایل به اعطای آن چیزی شود- یا حتی بیشتر از آن- که درخواست کرده اید.

راهکار: به طور مستقیم و شفاهی از آن فرد تشکر و سپس با دست نوشته ای مراتب سپاسگزاری خود را مجددا اعلام کنید. در برخی موارد می توان از گل و هدیه نیز استفاده کرد. یادگیری هنر بیان قدردانی باعث می شود که شما روی نکات مثبت متمرکز باشید. همچنین این کار از ایجاد کینه در قلب شما جلوگیری می کند؛ کینه را نمی توان مخفی نگاه داشت و در دراز مدت به ضرر شما خواهدبود.

 

 

قبل از آن که چیزی به دیگران بفروشید، به خودتان بفروشید

دو عنصر مهم دخیل در درخواست چیزی که می خواهید- و به دست آوردن آن- داشتن اعتماد به نفس و عزم راسخ است. شما احتمالا با مشاهده اولین نشانه های مخالفت لکنت زبان پیدا می کنید یا دچار مشکل می شوید؛ مگر آن که از صمیم قلب ایمان داشته باشید که در نهایت پیروز خواهیدشد.

 

 

راهکار: واکنش شدید عاطفی به هر مانعی در حین درخواست تقریبا باعث نابودی ماموریت شما می شود و طرف مقابل تان را وادار می کند تا شما را کمتر جدی بگیرد. از ابتدا به خود بگویید که شاید بلافاصله آن چه را که می خواهید به دست نیاورید. این جمله بدان معنا نیست که شما هیچ گاه موفق نمی شوید. پس روحیه و اراده خود را از دست ندهید. درعوض، با واقعیت- یعنی امکان مواجهه با شکست- روبرو شوید. اگر این احتمال را در ذهن داشته باشید، در صورت شکست، شوکه یا ناراحت نمی شوید.

 

 

 

 

زمانی که چیزی می خواهید، آن را از اعماق وجودتان طلب کنید

زمانی که کسی درخواست های مهمی را به شکلی پرشور، دوستانه، مودب و راسخ بیان می کند، همیشه نتایج بهتری می گیرد. به دشواری می توان در برابر چنین نمونه ای مقاومت کرد. این موضوع شانس موفقیت شما را افزایش می دهد یا حداقل احتمال این را که نوع شخصیت و نگرش شما باعث ردشدن آن درخواست شود به حداقل می رساند.

 

 

راهکار: در هنگام درخواست، اشتیاق را در حالت و صدای تان نشان دهید. ارتباط چشمی مداومی را حفظ کنید تا نشان دهید که بسیار جدی هستید. اما همچنین احترام و قدردانی را نسبت به کسی که از او درخواستی دارید نشان دهید. به طور کلی، اگر مردم کنار شما احساس راحتی کنند و شما نیز نشان دهید که چقدر اشتیاق دارید. شانس به دست آوردن آن چیزی که می خواهید خیلی بیشتر خواهدبود.

 

 

 

به خودتان بگویید که هیچ چیز به اندازه خود ترس ترسناک نیست

ترس از تنبیه یا ردشدن دلیلی ست که اکثر افراد را از درخواست آن چه می خواهند، دور می کند. آن ها می ترسند که اگر درخواست شان رد شود، باعث تحقیر آن ها خواهدبود.

 

 

راهکار: قبل از درخواست آن چه می خواهید، کمی وقت بگذارید و اهمیت آن چه را که می خواهید به خودتان یادآوری کنید. به خودتان بگویید که تنها نکته مهم این است که درخواست خوب و روشنی را بیان کنید. با تمرکز روی ویژگی های مثبت درخواست تان و نه این که از نظر دیگران چطور به نظر می آیید، بسیاری از ترس های تان از بین می روند.

 

 

 

افکار خود را ساماندهی کنید

اگر افکار شما متوجه درخواست تان نباشد، نمی توانید انتظار داشته باشید که نتایج دلخواه تان را به دست آورید.

 

 

راهکار: دقیقا بنویسید که چه چیزی می خواهید. سپس مجددا نکات را پیش نویس کنید تا زمانی که استدلال های تان واضح، منظم و مرتبط شوند. مقایل یک آینه تمرین کنید یا در مورد آن ها با دوستان تان صحبت کنید تا مطمئن شوید که معنادار هستند و چیزی را جا نینداخته اید.

 

 

 

خود را برای مواجه شدن با مخالفت آماده کنید

حتی اگر همه چیز را به درستی انجام دهید، بازهم احتمال دارد که با مخالفت رو به رو شوید. ممکن است شخصی که از او چیزی درخواست کرده اید بخواهد قبل از اعلام تصمیم نهایی با شخص دیگری نیز مشورت کند، یا شاید بخواهد به امید این که شما کمی فکر کنید و از موضع عقب نشینی کنید، دادن پاسخ را به تعویق بیندازید یا شاید فقط بگوید «نه!»

 

 

راهکار: اگر کسی با درخواست شما مخالفت کرد و یا آن را به چالش کشید، مودبا و سپاسگزار باشید. آرامش خود را از دست ندهید و دلسرد نشوید. به جای این که مخالفت آن شخص را به منزله یک بن بست ببینید، آن را به عنوان بخشی از یک مکالمه دنبال دار در نظر بگیرید. هر «نه» ای را به مکالمه بعدی واگذار کنید. بدانید که جواب منفی به معنای متوقف شدن نیست. این تنها به معنای «نه هنوز» است.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
پزشکان از معده این زن 1 کیلوگرم طلا خارج کردند + فیلم
پزشکان از معده این زن 1 کیلوگرم طلا خارج کردند + فیلم
مشاهده بیشتر