در فصل پاییز جذاب و زیبا لباس بپوشیم!

در فصل پاییز جذاب و زیبا لباس بپوشیم!

ما در این رابطه با ثمره خمسه، طراح مد ایرانی گفتگویی داشتیم، که می‌توانید متن آنرا در این نوشته بخوانید.
ثمره می‌گوید: برای اینکه در پائیز جذاب بنظر بیایید، بهتر است عادات قدیمی لباس پوشیدنتان را کنار بگذارید، و بجای انتخاب لباس‌های گرم و سنگین، از تکنیک پوشش لایه به لایه استفاده کنید! در این صورت، هنگام گرم و سرد شدن دمای هوا در مکان‌های مختلف، به راحتی می‌توانید پوششتان را کم و زیاد کنید. مهم‌ترین پوشش‌ها در پاییز، ژاکت، جلیقه، و یا کت جین هستند.

 

پوشش ۳ لایه‌ی پاییزی عبارت است از:

۱. لایه‌ی اول، یک لباس نازک و نخی و آستین بلند. در ابتدای پاییز شلوارهای نخی نازک و بلند بپوشید، و در اواسطش به سراغ شلوارهای کتان بروید. بهتر است جنس لایه‌ی اول پوششتان، پلی استر یا پلی پروپیلن باشد، چرا که در صورت عرق کردن، تمام رطوبت را به خود جذب می‌کنند.

۲. لایه‌ی میانی، باید از بدنتان در مقابل سرما محافظت کند. مثل جلیقه، یا یک ژاکت پشمی ظریف.

۳. لایه‌ی سوم هم که بیرونی ترین پوشش شماست، بهتر است از جنس نایلون، چرم، یا پارچه‌ی ضد آب باشد. مثل کت‌های چرمی، بادگیر، و یا بارانی.

 

در پاییز از چه جنس لباسی استفاده کنیم؟
معمولا لباس‌های پاییزی دارای پارچه‌هایی ضخیم‌تر از لباس‌های تابستانی و نازک‌تر از لباس‌های زمستانی هستند. همچنین جنس پارچه‌ها در نیمه‌ی اول پاییز با نیمه‌ی دوم نیز متفاوت است.
جنس لباس‌های پیشنهادی برای نیمه‌ی اول پاییز: پلی پروپیلن، نخی، کتان سبک، بافتنی، لباس‌های آستردار، مخمل کبریتی نازک، تیکه‌های چرمی.
جنس لباس‌های پیشنهادی برای نیمه‌ی دوم پاییز: مخمل کبریتی ضخیم، چرم، جیر، مخمل، کتانی زبر، خزه و پشم.

 

بهتر است در پاییز چه رنگ‌هایی بپوشیم؟
به طور کلی، پاییز رنگ لباس‌های مشکی، سفید برفی، خاکی متمایل به قهوه‌ای، طیف‌های طوسی، آبی تیره و نفتی، آجری و سبز یشمی است. رنگ پاییز امسال، توسط سازمان جهانی رنگ (پنتون) خاکستری اعلام شده؛ و آنرا بعنوان رنگی ترکیبی در کنار رنگ‌های آبی، بنفش تیره، آجری، و قرمز متمایل به زرشکی در نظر گرفته است. پس بهتر است خاکستری را با این رنگ‌ها ست کنید و با مد جهانی همگام باشید.

 

چه نوع لباس‌هایی مخصوص پائیز است؟
ثمره می‌گوید لباس‌های پیشنهادی من برای خانم‌ها این هاست: ژاکت‌های کش‌باف، بلیزهای یقه اسکی، شلوار جین، کتان، مخمل کبریتی، روسری‌های ضخیم، مانتوهای طرح بارانی، کیف‌های بافتنی، نیم‌بوت، و چکمه.
لباس‌های پیشنهادی‌ام برای آقایان نیز: بلیزهای یقه ۳ سانتی و یقه اسکی، ژاکت‌های بافتنی و سویشرت‌های رنگی زیپ‌دار، شلوارهای جین، کتان و مخمل کبریتی، کت‌های ورزشی، جلیقه‌ی کتانی، کت‌های کوتاه کمردار، کمربندهای چرمی، کت چرمی.
برای آقایان پیشنهاد ویژه‌ای هم دارم: از کت‌های کبریی به رنگ شتری، قهوه‌ای، و سدری استفاده کنید که دارای آستین‌های وصله‌دار بر روی آرنج و ترجیحا پارچه‌ی با طرح چهارخانه‌ی ریز هستند.
این کت‌های کبریتی چهارخانه، هم با شلوار جین، کتان، و هم پارچه‌ای ست زیبایی ایجاد خواهند کرد. این کت، هم برای محل کار و هم برای میهمانی‌ها تیپ با وقار و رسمی‌ای به شما می‌دهد.
و اما پیشنهاد خاصم برای خانم‌ها: دامن‌های کوتاه با طرح پارچه‌ی هندسی، جوراب شلواری، و چکمه‌های بلند و بلیز یقه اسکی، و یک گردنبند چرمی استفاده کنید. کیف چرمی یا جیر با رنگ قهوه‌ای و قرمز هم فراموشتان نشود.
نکته: سعی کنید ست کردن کلیشه‌ای رنگ کیف و کفش را فراموش کنید، و ست‌های جدیدتری را امتحان کنید. مثلا کیف و روسری‌تان را با هم ست کنید. مانتو و کفش را هم باهم. حتی می‌توانید مانتو و شلوار هم‌رنگ، و کفش و زیورآلاتتان را با هم ست کنید.
برای زیورآلات نیز می‌توانید به به سراغ زیورآلات چرمی، چوبی، سنگ‌های کوارتز و ترومالین صورتی بروید.

 

حالا در پاییز چه کنیم تا چاق بنظر نرسیم؟

۱- برای این منظور، از پوشیدن لباس‌های ضخیم و گشاد خودداری کنید.

۲- از طرح پارچه‌های گل‌دار که مد امسال است، بصورت یکپارچه خودداری کنید، و فقط در بعضی از قسمت‌های پوششتان از آن بهره ببرید.

 

گردآوری : فراناز

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما