نوزاد دختری که در هنگام تولد دوقلو باردار بود!

مجموعه : مجله خبری
نوزاد دختری که در هنگام تولد دوقلو باردار بود!

نوزاد دختری که در هنگام تولد دوقلو باردار بود! نوزاد دختر با دو جنین در شکمش در هنگ کنگ به دنیا آمد. پدر و مادر چینی این نوزاد قصد داشتند که این دو جنین را در یک عمل جراحی از بدن نوزاد خارج کنند. به گزارش فراناز این نوزاد در سال 2010 به دنیا آمده، اما گزارش چاپ شده دلیلی برای این حالت غیرعادی هنوز بیان نکرده و سازمان جهانی بهداشت هم این مورد را در زیر بیماری سرطان دسته بندی کرده است.

 

این در حالی است که نوزاد تنها سه هفته سن داشته و قرار بوده که این عمل در بیمارستان کویین الیزابت انجام شود. این دو جنین 8 تا 10 هفته ای دست، پا، ستون فقرات ، قفسه سینه و روده داشتند. همچنین پوست آن ها هم تشکیل شده بود. وزن یکی 14.2 گرم و دیگری 9.3 گرم بوده و هر کدام یک بند ناف نیز داشتند. این عمل موفقیت آمیز بوده و نوزاد دختر هشت روز بعد از بیمارستان مرخص شد. جزئیات این شگفتی پزشکی در آخرین شماره ژورنال پزشکی هنگ کنگ چاپ شده است.

 

این وضعیت که با عنوان جنین در جنین اطلاق می شود در هر 500 هزار زایمان یک بار اتفاق می افتد، اما زیر 200 مورد در این ارتباط گزارش شده است. دکتر یو کای مان، استاد پیشین دانشگاه هنگ کنگ و متخصص مامایی و بیماری های زنان، در این رابطه می گوید که این اولین مورد گزارش شده در این شهر است: تقریبا غیرممکن بود که بتوان در آزمایش های پیش از تولد، این وضعیت را مشخص کرد، چرا که جنین تشکیل شده در شکم نوزاد بسیار کوچک بود. ازآنجایی که آن نوزاد توانایی بارداری را نداشته، باید گفت که آن جنین دوقلو متعلق به والدین نوزاد بودند که در جای اشتباهی تشکیل شده بودند.

 

گفتنی است که این نوزاد در سال 2010 به دنیا آمده، اما گزارش چاپ شده دلیلی برای این حالت غیرعادی هنوز بیان نکرده و سازمان جهانی بهداشت هم این مورد را در زیر بیماری سرطان دسته بندی کرده است. البته برخی سقط جنین های چندباره مادر نوزاد را عامل این وضعیت اعلام کرده کرده اند. در این گزارش آمده است: آزمایش فراصوت پیش از تولد که به صورت عمومی در اوایل دوران بارداری استفاده می شود می تواند ارائه مدارک بیشتر ما را از وضعیت آگاه تر سازد.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
رازهای نهفته و جالب درباره نوک سینه (پستان) خانم ها
رازهای نهفته و جالب درباره نوک سینه (پستان) خانم ها
مشاهده بیشتر