زندگینامه بتهوون موسیقیدان مشهور و محبوب آلمانی

زندگینامه بتهوون موسیقیدان مشهور و محبوب آلمانی

نخستین اموزش های موسیقی بتهوون از ۵ سالگی آغاز شد.

زندگینامه بتهوون موسیقیدان مشهور و محبوب آلمانی را در این نوشته برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم.

 

لودویگ ون بتهوون در ۱۷ دسامبر ۱۷۷۰ در شهر بن یکی از شهرهای آلمان متولد شد. خانواده بتهوون  در اصل بلژیکی تبار ، پدرش “یوهان ون بتهوون” یک خواننده و آهنگ ساز لاابالی بود که همیشه سعی داشت از روشهای ساده و بی دردسر هزینه زندگی خانواده را فراهم کند. او در دربار کلن کار می کرد.

 

در مقابل مادرش “ماگدالنا کویچ ون بتهوون” زنی آرام و فداکار بود و به فرزندانش عشق می ورزید. خانواده ۵ کودک داشتند که تنها سه پسر شانس زنده ماندن پیدا کردند. لودویک هماره درباره زمان دقیق تولدش شک و تردید داشت.

 

نخستین اموزش های موسیقی بتهوون از ۵ سالگی آغاز شد. پدر معتقد بود که او می تواند به سرعت در موسیقی شکوفا شود لذا آموزش پیانو را با او شروع کرد. “جرالد ولگر” دوست لودویک بتهوون همیشه از او به خاطر داشت که او روی یک صندلی بلندی نشسته و زیر نظر پدر سخت گیرش مشغول آموزش پیانو می باشد.

 

و اگر اشتباه می کرد تنبیه می شد. لودویگ بتهوون ۵ ساله در برابر تنبیه و خشم پدر به گریه می افتاد و این دوران از سخت ترین و تلخ ترین دوران زندگی وی به شمار می رفت.

 

سایت فراناز:لودویگ بتهوون کودک با استعدادی بود اما به دلیل سن کمش نمی توانست هنرنمایی کند. کودک ۵ ساله نان اور خانه شده بود. یوهان پول هایی را که لودویگ بتهوون در کنسرت در می آورد خرج خوش گذرانی خود می کرد. مادر از این وضع ناراضی بود و با یوهان مخالفت می کرد.

 

لودویگ بتهوون وقتی هشت سال داشت به اجرای یک کنسرت پرداخت این کنسرت در ۲۶ مارچ ۱۷۷۶ بود. وقتی ۱۲ ساله بود به چنان موفقیتی دست یافت که معلمش امید به موفقیت بزرگ او داشت. کم کم او نیاز های مالی خانواده را تامین می کرد.

 

لودویگ بتهوون نزد هایدن رفت و به تحصیل موسیقی پرداخت و توانست در مجالس اشراف راه پیدا کند. در سال ۱۷۹۴ که ۲۴ ساله بود”پرنس لیخوفسکی” او را به قصرش برد . دو سال آنجا بود او در ۳۰ سالگی عاضق دختری بنام ” جولیا خویجبار” شد. بعدها آهنگ “سونات مهتاب” را برای او ساخت. لودویگ بتهوون از مردانی بود که سعی در مخفی کردن احساسات خود داشت. او از آداب و رسوم درباری خوشش نمی آمد.

 

اولین سمفونیش را در سال ۱۸۰۰ در کنسرت وین ارائه داد و مورد تشویق همه قرار گرفت. تا آن زمان اکثر آهنگ های او تاثیر پذیر از آهنگ های موتزارت بود. زیرا مدتی شاگرد او بود کم کم مستقل شد و به ابداع و نوآورش خودش شروع به آهنگ سازی کرد و موفق نیز شد.

 

او یک سال هیچ آهنگی نساخت روزی دوستش را فراخواند و اعتراف کرد که ناشنوا شده است. او در ۳۳ سالگی کاملا ناشنوا شد و نمس توانست ساخته های خودش را بشنود و از سویی بدبین شده بود و با شک و دو دلی با اطافیان رفتار می کرد.

 

نخستین اثر بزرگ بتهوون سمفونی شماره ۳ بود که در سال ۱۸۰۲ با موفقیت روبرو شد. سمفونی چهارم و پنجم و ششم را هم در آن سال ساخت. او در سال ۱۸۱۲ با گوته ملاقات کردو آهنگ هایی برای اشعار این شاعر ساخت. روز ۱۵ نوامبر ۱۸۱۵ برادرش کارل از دنیا رفت.

 

روزبروز بر شدت ناشنوایی او افزوده می شد و همین مسئله او را عصبی تر می کرد. البته در سال ۱۸۱۵ به موفقیت های زیادی دست یافت. در سال ۱۸۲۳ در اوج ناشنوایی توانست سمفونی نهم “کورال” را بسازد که این سمفونی از سال ۱۹۸۶ به عنوان سرود رسمی اتحادیه اروپا انتخاب شد.

 

بتهوون در سال ۱۸۲۷ ناگهان بیمار شد و روز به روز حالش رو به وخامت رفت. یک سرماخوردگی سبب شدت بیماری او شد و بالاخره در ۲۶ مارچ ۱۸۲۷ از پا درآمد و در بستر از دنیا رفت.روزی از بتهوون پرسیدند تو که این همه آهنگ را خلق کرده ای بگو بهترین آهنگ دنیا چیست. پاسخ داد : صدای شرشر آب که از جویی کوچک جاری باشد.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما