روش داعش برای جذب دختران و پسران

روش داعش برای جذب دختران و پسران

” شاکر وهیب ” یکی از اعضای ارشد داعش است که ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی و تکفیری وی را به علت داشتن چهره و قد نسبتاً متناسب به سمت سخنگویی خود تعیین کرده است تا پسران و دختران را به این گروه جذب کند.

به گزارش فرانار به نقل از العالم، سایت های اینترنتی متعلق به گروه های مسلح تکفیری نیز با تأیید این خبر اعلام کردند که شاکر هر بار لباس جدید با رنگ متفاوت می پوشد.

آخرین فیلمی که از شاکر وهیب منتشر شده است، نشان می دهد که او با چند تروریست عرب در خانه اثیل النجیفی استاندار نینوا جمع شده اند و با هم آواز می خوانند و شاکر روی چیزی شبیه سکو نشسته است و کلاهی شبیه کلاه ” چه گوارا ” انقلابی آرژانتینی روی سرش گذاشته و رفتارهایی شبیه رفتارهای بازیگران هالیوودی از خود نشان می دهد تا خود را جذاب جلوه دهد.

اطلاعات موجود نشان می دهد که شاکر وهیب فرمانده نظامی نیست و در درگیری ها مشارکت نمی کند بلکه مسوول امور هماهنگی داعش است و هم اکنون به عنوان سخنگوی این گروه تعیین شده است تا افراد جدید به خصوص پسران و دختران را به گروه خود جذب کند.

اطلاعات دیگر نیز نشان می دهد که شاکر وهیب فرمانده گروهی به نام ” شیران بیابان ” با مسوولیت حفاظت از ابوبکر البغدادی است. مأموریت هایی نیز در استان الانبار به وی موکول شده بود و مدتی هم به عنوان والی الانبار تعیین شد.

داعش قبلاً از کشته شدن شاکر وهیب در حمله هوایی ارتش عراق به استان الانبار خبر داد ولی بعداً این خبر را تکذیب و تصاویر جدید وی را منتشر کرد.

شاکر پیوسته از منطقه ای به منطقه دیگر منتقل می شود و تصاویر مختلفی درباره حضور وی در جنوب عراق ، استان دیاله و شهر موصل منتشر شده است.

مطالب داغ هفته اخیر

تبلیغات متنی