معامله جسد زن و مرد ایرانی به جای مومیایی + عکس

مجموعه : مجله خبری
معامله جسد زن و مرد ایرانی به جای مومیایی + عکس

معامله جسد زن و مرد ایرانی به جای مومیایی

 

چند نفر کلاهبردار باهوش دست به یک کار وحشتناک زدند و قصد به جیب زدن پول هنگفتی را داشتند که به دام پلیس گرفتار شدند.

 

خاک شهداد در کرمان به خاطر نمکزار بودن ، اجساد را سالم نگه میدارد. به گزارش فراناز همین موضوع سبب سوئ استفاده شیادان شده است . این کلاهبرداران با ربودن دو جسد زن و مرد که 50 سال از مرگشان میگذشت ، قصد داشتند آنها را به قیمت سی میلیارد بفروشند اما هوشیاری ماموران امنیتی آنان را به دام انداخت.

 

چندی قبل ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمان متوجه شدند، سه مرد برای فروش دو جسد مومیایی به دنبال خریدار می گردند.متهمان حتی برای فروش و خارج کردن اجساد به کشورهای حاشیه خلیج فارس با تعدادی دلال هم وارد معامله شده بودند.

 

معامله جسد زن و مرد ایرانی به جای مومیایی + عکس

ماموران پس از اطلاع از ماجرا تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده و دریافتند گزارش صحت دارد. در ادامه موضوع به کارآگاهان پلیس آگاهی استان کرمان اطلاع داده شد و تحقیقات مشترک برای شناسایی و دستگیری متهمان آغاز شد.

 

قیمت 30 میلیاردی مومیایی ها

 

ماموران در نخستین گام در پوشش خریدار با متهمان وارد معامله شدند. فروشندگان که به موضوع شک کرده بودند، ابتدا منکر موضوع شدند اما ماموران با شگردهای روانی توانستند فروشندگان را راضی به این معامله کنند.متهمان مدعی بودند این اجساد را در استان کرمان پیدا کرده و دارای قدمت چند هزار ساله بوده و ارزش آن 30 میلیارد تومان است.

 

اعضای این باند چند بار با خریداران قرار گذاشتند اما در محل قرار حاضر نشدند. سرانجام یکی از متهمان در محل قرار در حاشیه شهر کرمان حاضر شد که قبل از فرار دستگیر شد.دستگیری یکی از متهمان متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی ها منکر ماجرا شد و ادعا کرد به درخواست فردی برای معامله به محل مورد نظر آمده بود.

 

کارآگاهان که متوجه تناقض گویی های متهم شده بودند به بازجویی از او ادامه دادند که مرد جوان لب به اعتراف گشود و گفت: دو جسد را سرقت کرده و قصد داشتیم به جای اجساد مومیایی 30 میلیارد تومان بفروشیم. برای این معامله با چند خریدار وارد معامله شده و عکس اجساد را برای آنها ارسال کردیم. حتی چند خریدار در کشورهای حاشیه خلیج فارس پیدا کردیم اما ارسال اجساد به آنجا سخت بود تا این که با مردی آشنا شدیم که حاضر بود 30 میلیارد تومان پرداخت کند. برای فروش با وی وارد معامله شدیم غافل از این که او مامور است و دستگیر خواهیم شد.

 

کشف اجساد زن و مرد

 

سرهنگ مهدی تیموری، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در تشریح این پرونده  گفت: در این پرونده چهار نفر دستگیر شدند که تحقیقات از آنها در پلیس آگاهی ادامه دارد. همچنین در بازرسی از مخفیگاه های متهمان در کرمان و روستایی در حوالی شهر بردسیر، جسد زن و مردی کشف شد که در داخل کیسه ای پلاستیکی قرار داشت و متعفن شده بود.

 

وی اضافه کرد: پس از بررسی اجساد توسط کارشناسان مشخص شد، حدود 50 سال از مرگ آنها می گذرد و اعضای این باند قصد فروش آن به جای مومیایی را داشتند که با عملیات پلیس آگاهی و یگان حفاظت میراث فرهنگی ناکام ماندند.

 

تیموری ادامه داد: در مناطق شهداد و گلبافت به دلیل این که زمین نمکزار است، اجساد حدود 300 سال سالم می مانند که برخی سودجویان با سوءاستفاده از این موضوع ادعا می کنند در این مناطق مومیایی پیدا کرده اند. خرید و فروش عتیقه و مومیایی جرم است و میراث فرهنگی و پلیس با آن برخورد می کند. البته باید توجه داشت اجساد مومیایی مربوط به مصر است و در ایران ادعای کشف مومیایی برای کلاهبرداری است.

 

مطالب مرتبط :

 

هزینه مومیایی جسد در ایران چقدر است؟

 

جسد ترسناک مومیایی شده راهب چینی در موزه (عکس)

 

موزه جسد های مومیایی شده در ایتالیا + عکس

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر