ارتباط بیشتر پدر و فرزند با 4 برنامه هیجانی

ارتباط بیشتر پدر و فرزند با 4 برنامه هیجانی

شما به عنوان یک پدر، اگر چه کنترلی بر کمیت ساعات زندگی خود ‌ندارید اما می‌توانید کیفیت آن را در دست بگیرید. ما در اینجا 4 فعالیت ساده و ارزان را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید با فرزند خود سرگرم شوید.

 

1. فیلم دیدن
فیلم دیدن یکی از بهترین فعالیت‌ها است که نتیجه آن نیز خشنودی طرفین است. اگر کودک شما کوچک است، یک فیلم مناسب با سن‌‌اش پیدا کنید و به همراه او به تماشای آن بنشینید. اما اگر بزرگ‌تر است، بهتراست او را به سینما ببرید. اگر تمایل دارید می‌توانید فیلم‌های پدر و فرزندی مانند «دیو و دلبر» «Beauty and the Beast»را انتخاب کنید.

 

2. پیاده روی
کمی از فضای مجازی خانه (کامپیوتر، تلویزیون و تلفن) دور شوید و به بیرون از خانه نیز قدم بگذارید. طبیعت رابطه‌ای میان شما و فرزندتان برقرار خواهد کرد. پیاده روی فعالیتی ساده است که به شما زیبایی‌های طبیعت را می‌آموزد.

 

3. کتاب خواندن
همه به فواید کتاب آگاهند و این فواید زمانی بیشتر می شود که شما آن را به همراه فرزندتان بخوانید. بهتر است این کار را حتی از زمانی که او خیلی جوان است، آغاز کنید. زمانی که کمی بزرگ‌تر شد، به او کتاب‌هایی با موضوعات جدید دهید و درباره آن عمیق‌تر صحبت کنید. با این روش او در آینده‌ای نه چندان دور تفکری انتقادی خواهد داشت.

 

4. شام خوردن
یک زمانی را به خوردن شام به همراه کودکتان اختصاص دهید. دو بار در ماه برای خوردن صبحانه، ناهار یا شام با او قرار بگذارید. در این زمان‌ها موبایل‌ خود را خاموش و تا جایی که می‌توانید به او توجه کنید.
زمان‌هایی که پدر با فرزند خود می‌گذراند، بسیار خاص است و موجب افزایش اعتماد به نفس فرزندتان و به همان نسبت شما، می‌شود.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر