چگونه شوهرم را لاغر و خوش اندام کنم؟

چگونه شوهرم را لاغر و خوش اندام کنم؟

چگونه شوهرم را لاغر و خوش اندام کنم؟ اگر شوهر چاقی دارید و دوست دارید کسی که شب را در آغوش وی سپری می کنید یک مرد لاغر و خوش هیکل باشد بهتر است این مطلب فراناز را دنبال کنید. همچنین کمک به شوهرتان برای کاهش وزن، ریسک ابتلا به این مشکلات جدی سلامتی را در او کاهش می‌دهد.

 

در این مقاله با 7 روش برای اینکه به شوهرتان کمک کنید تا اضافه وزنش را کاهش داده و لاغر شود آشنا خواهید شد. ازدواج برای بسیاری از زوج‌ها، با افزایش وزن همراه است. شما هم ممکن است متوجه شوید که وزن شوهرتان در حال بالا رفتن است و بخواهید به او کمک کنید دوباره لاغر شود، یا شاید بخواهید خودتان هم همراه او وزن کم کنید.

 

به گفته‌ی موسسه ملی قلب، داشتن اضافه وزن، احتمال چندین بیماری را افزایش می‌دهد، از جمله بیماری شریان‌های کرونری، فشار خون بالا، دیابت نوع ۲، برخی سرطان‌ها و مشکلات مربوط به باروری. کمک به شوهرتان برای کاهش وزن، ریسک ابتلا به این مشکلات جدی سلامتی را در او کاهش می‌دهد.

 

قدم اول
انگیزه‌ی شوهرتان برای کاهش وزن و حساسیت او به این موضوع را ارزیابی کنید. شما نمی‌توانید کسی را مجبور به کاهش وزن کنید. اگر شوهرتان برای کاهش وزن انگیزه ندارد، کمک کردن به او دشوار است. اگر در مورد وزنش حساس است، در هنگام صحبت با او درباره‌ی کاهش وزن، خیلی احتیاط کنید.

 

 

قدم دوم
عادات خودتان را ارزیابی کنید، حتی اگر اضافه وزن ندارید. اگر فعال باشید و حواستان به چیزهایی که می‌خورید باشد، ممکن است عادات شما به شوهرتان انگیزه دهد که همان کار را انجام دهد. حتی اگر نیازی به کاهش وزن ندارید، با این کار، سلامتی‌تان را بهبود خواهید بخشید.

 

 

قدم سوم
برای تشویق همه‌ی افراد خانواده به سالم غذا خوردن، غذاهای ناسالم را از خانه دور کنید. اگر شوهر شما موافق این کار نیست، برای اینکه او را کم کم ترغیب کنید، مقدار مواد غذایی ناسالمی‌که می‌خرید را کاهش دهید یا انواع کم چرب‌تر را انتخاب کنید. ریخت و پاش‌های گاه به گاه، مانع این می‌شود که احساس محرومیت کنید، اما در دسترس نگه داشتن مقدار زیادی مواد غذایی ناسالم، بعضی از افراد را به افراط بیش از حد وسوسه می‌کند.

 

 

قدم چهارم
در هنگام پخت و پز، مواد غذایی ناسالم را با گزینه‌های سالم‌تر جایگزین کنید. بعنوان مثال از خامه ترش و پنیر خامه‌ای کم چرب به جای انواع پر چرب استفاده کنید. توصیه می‌کنیم که بجای غذاهای سرخ کرده از غذاهای پخته شده یا بخار پز استفاده کنید. این تغییرات ساده به شما امکان می‌دهد که از غذاهای مورد علاقه‌تان لذت ببرید، در حالیکه چربی و کالری غذاها را کاهش داده‌اید.

 

 

قدم پنجم
بیشتر در خانه غذا بخورید تا بیرون از خانه. اگر شوهرتان پیشنهاد می‌کند که به رستوران بروید، بجای اینکار، در خانه برای او یک غذای رمانتیک درست کنید. این کار به شما امکان می‌دهد که برای انتخاب گزینه‌ی سالم‌تر، موادی که در وعده‌های غذایی بکار می‌رود را کنترل کنید. غذاهای رستورانی، اغلب پر چرب و پر کالری هستند و اندازه‌های آنها نیز بیش از حد بزرگ است.

 

 

قدم ششم
فعالیت‌های فیزیکی را برنامه‌ریزی کنید تا به همراه یکدیگر از انجام آنها لذت ببرید. با اینکار در حالیکه ورزش می‌کنید، یک زمان دو نفره را با هم می‌گذرانید. شب‌ها بعد از شام، یک برنامه برای پیاده روی یا دوچرخه‌سواری در محلتان ترتیب دهید. گزینه‌ی دیگر، پیدا کردن ورزشی است که هر دوی شما از آن لذت می‌برید و انجام آن بصورت منظم می‌باشد.

 

 

قدم هفتم
با تصدیق تلاش‌های شوهرتان، او را تشویق کنید که به انتخاب‌های سالم‌تر ادامه دهد. پیشنهاد می‌کنیم که بطور ماهرانه از شوهرتان تعریف کنید، بطوریکه او احساس نکند که هر حرکتی که انجام می‌دهد، بررسی می‌شود.

 

 

هشدار
برای عادات ورزشی یا غذایی نادرست شوهرتان، او را تهدید نکنید و از او انتقاد هم نکنید. ممکن است این کار باعث شکافی در رابطه‌ی شما شود و او را از تلاش برای کاهش وزن، دلسرد کند.

 

 

نکته
هنگام صحبت با همسرتان، بجای جنبه زیبایی کاهش وزن، روی جنبه‌های سلامتی آن تمرکز کنید. اگر به او بگویید که می‌خواهید وزن کم کند تا عمری طولانی داشته باشد، شاید او بیشتر پذیرای کاهش وزن شود.

مطالب داغ هفته اخیر

تبلیغات متنی