چگونه با شوهری که دست بزن دارد زندگی کنم؟

چگونه با شوهری که دست بزن دارد زندگی کنم؟
بیش تر افرادی که به چنین اختلالاتی دچار هستند، درباره این مشکل خود آگاهی ندارند و افرادی هم که آگاه هستند قبول نمی کنند و آن را کتمان می کنند. بنابراین در بیش تر موارد باید زوجین با تدبیر و حوصله به منظور کمک به همسرشان و تغییر رفتارهای او تلاش کنند.
 
 
 
شناسایی رفتارهای حساسیت برانگیز
خواهر گرامی با توجه به این که 4 سال از شروع زندگی مشترک تان گذشته است و گفته اید همسرتان خیلی تعصب دارد، ممکن است خودتان با رفتارهای اشتباه، حساسیت های همسرتان را بیش تر کرده اید.
شما می توانید با شناسایی رفتارهایی که حساسیت همسرتان را بیش تر می کند و باعث عصبانیت او می شود، تا حد امکان از انجام آن ها خودداری کنید. با این حال، اگر احساس می کنید همسرتان دچار بدبینی بیش از حد معمول است، به این نکات توجه کنید.
 
 
 
خودداری از پنهان کاری های مصلحت آمیز
توصیه می شود در همه حال با شوهرتان صادق باشید و از پنهان کاری های مصلحت آمیز خودداری کنید.
هرچند ممکن است راستگویی تان در کوتاه مدت موجب افزایش ناآرامی بین شما شود اما سرانجام مناسب تری خواهید داشت. این نکته به شدت به همسران افراد متعصب توصیه می شود.
در خور ذکر است پنهان کاری و برملا شدن واقعیت پس از مدتی باعث افزایش بدبینی یا همان تعصب های بی جای مرد خواهد شد و مشکلات بیش تری در پی خواهد داشت.
 
 
 
به خواسته های غیر منطقی عمل نکنید
به بعضی خواسته های غیر منطقی شوهرتان عمل نکنید. توجه داشته باشید اگر شما به خاطر حفظ زندگی مشترک، حاضر باشید هر خواسته غیر منطقی شوهرتان را انجام دهید، این روال به تدریج طبیعی می شود و ممکن است روزی از این وضعیت خسته شوید که امکان تغییر تا حد زیادی کاهش یافته باشد.
البته لازم به ذکر است نباید با لجبازی و رفتارهایی به دور از ادب از انجام خواسته شوهرتان سرباز بزنید بلکه با گفت و گو در یک موقعیت مناسب، می توانید او را قانع کنید که خواسته اش منطقی نیست.
 
 
گردآوری : فراناز
مطالب داغ هفته اخیر

تبلیغات متنی