رشد سریع و بیش از حد ابروها را را چگونه متوقف کنیم؟

رشد سریع و بیش از حد ابروها را را چگونه متوقف کنیم؟

رشد سریع و بیش از حد ابروها را را چگونه متوقف کنیم؟ اگر به تکنیک‌های از بین بردن دائمی ابرو فکر می‌کنید، این را در نظر بگیرید که بعضی از خانم‌هایی که خط ابروی ضعیفی دارند، به این در و آن در می‌زنند تا سرم‌هایی را بیابند که ابرویشان پر پشت شود!

 

چه ابروهای پر مو و اخمالویی داشته باشید، چه ابروهای پهن، و چه ابرویهای نازکی که با مداد خودشان را نشان می‌دهند، مد روز دائماً در حال تغییر است.  اگر شما در نیمه‌ی این طرف گود هستید، راه‌هایی فراتر از برداشتن ابروهایتان وجود دارد تا بیشه‌زار ابروهایتان را خلوت کنید.

 

ریشه‌ی مشکل

علم، این نظریه را که برداشتن ابرو یا وکس کردنش باعث می‌شود که ابرو به مرور زمان پر پشت تر، یا برعکس، نازک‌تر شود و دیگر تند تند رشد نکند را قبول ندارد! متخصصان می‌گوید که این ژنتیک و نحوه‌ی تغذیه‌ی شماست که تعیین می‌کند ابروهایتان چقدر سریع رشد کنند.

 

راه حل

اگر به دنبال یک راه حل طولانی مدت هستید، متخصصین پوست و مو، لیزر تراپی را پیشنهاد می‌دهند. اما دو مشکل وجود دارد: لیزر، پیگمنت‌ها (رنگدانه‌ها) را از بین می‌برد، بنابراین لیزر بر موهای تیره و پوست روشن بهتر جواب می‌دهد، تا برعکسش. همچنین ریسک آسیب دیدن چشم نیز وجود دارد.

 

بجای لیزر تراپی، الکترولیز هم اغلب پیشنهاد می‌شود. این روش، نسبت به لیزر تراپی زمان بیشتری می‌برد، اما این راه بعنوان روشی برای از بین بردن دائمی موها، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده است. در حالیکه لیزر، توسط سازمان غذا و دارو، صرفاً برای کاهش موها تأیید شده است.

 

فراموش نکنید که برای تصمیم گیری و انتخاب راه مناسب، حتماً به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

 

نظر شما چیست؟ آیا تابحال روش‌هایی را برای متوقف کردن رشد ابروهایتان استفاده کرده‌اید؟ ما را از تجربیاتتان با خبر سازید.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما