اگر خودتان را دست‌کم میگیرید اینجا کلیک کنید

مجموعه : سبک زندگی
اگر خودتان را دست‌کم میگیرید اینجا کلیک کنید

اگر خودتان را دست‌کم میگیرید حتماً این مقاله را بخوانید. بسیاری از ما انسان‌ها خودمان را دست‌کم می‌گیریم و این صفت ریشه در تربیت کردن والدینمان دارد. اگر پدر و مادر شما نسبت به استعدادها و مهارت‌های خودشان بی‌تفاوت بوده‌اند احتمال زیادی وجود دارد شما نیز قادر به ارزش‌گذاری به روی استعدادهایتان نباشید. البته لازم نیست پدر و مادرتان را به دلیل این‌گونه تربیت کردن فرزندشان سرزنش کنید زیرا هم‌اکنون شما مستقل هستید و قادرید از شر عادات منفی خلاصی یافته و استعدادهای خودتان را کشف کنید؛ اما اگر شما شک دارید که خودتان را دست‌کم می‌گیرید یا نه، در اینجا چند علامت را ذکر می‌کنیم که می‌توانید مطمئن شوید…

 

این در حالی است که دیگران تلاش می‌کنند تا نشان دهند چقدر ثروتمند هستند. انسان‌هایی وجود دارند که باوجود داشتن استعدادهای سرشار آن‌ها را پنهان می‌کنند و در مقابل این افراد کسانی هستند که بدون داشتن هیچ توانایی به تکبر و خودستایی می‌پردازند. هنگامی‌که من کودک بودم خانواده من نه فقیر بودن‌اند و نه غنی اما پدرو مادرم به من اجازه تکبر در مورد دارایی‌هایمان را به نمی‌داند. آن‌ها همیشه به من می‌گفتند رجزخوانی برای دیگران صفت مخربی است. اگر شما موفق هستید و یا کودکتان بااستعداد است پس چرا به خود و کودکتان افتخار نمی‌کنید؟

 

شما استعدادهای خود را باور ندارید:

حتی اگر هیچ‌کس از شما پشتیبانی نکرد و هیچ‌کس مهارت و توانایی شمارا درک نکرد شما نباید دست از تلاشتان بردارید. هر انسانی استعداد منحصربه‌فردی دارد و هیچ‌کس از این قاعده مستثنا نیست. شما باید به خودتان اعتماد کنید، اعتمادبه‌نفس داشته باشید و با شجاعت عمل کنید. اگر شما سخت‌کوش باشید مطمئن باشید به هدف خودتان می‌رسید. کافی است شکایت از زندگی را کنار بگذارید.

 

شما نمی‌توانید مقایسه کردن را متوقف کنید:

آیا شما هرچند وقت یک‌بار خودتان را با دیگران مقایسه می‌کنید؟ اگر شما هرروز این کار را انجام می‌دهید، نشان‌دهنده این است که شما خودتان را دست‌کم می‌گیرید. همه ما گاهی این کار را می‌کنیم اما تنها دلیل آن این است که در خود نیروی ایجاد کنیم تا به موفقیت دست پیدا کنیم. به یاد داشته باشید هر انسانی منحصربه‌فرد است و استعداد خاصی دارد. سرک کشیدن در زندگی دیگران را متوقف کنید و خودتان را با آن‌ها مقایسه نکنید. اگر امروز آن‌ها عنوان می‌کنند که خوشحال هستند این بدان معنا نیست که هیچ مشکلی در زندگی‌شان ندارند. شما نمی‌دانید در زندگی واقعی این افراد چه می‌گذرد و داستان زندگی‌شان چیست.

 

شما مراقبت کردن از خودتان را فراموش کرده‌اید:

شاید شما در طول روز بسیار پرمشغله باشید. شما باید به پدر و مادرتان سر بزنید، به شوهر و فرزندانتان رسیدگی کنید و با دوستانتان معاشرت کنید؛ اما شما فراموش کرده‌اید که اول باید از خودتان مراقبت کنید. بسیاری از زنان فکر می‌کنند اگر از خودشان مراقبت کنند و به خودشان برسند این به معنی خودخواهی است. درصورتی‌که الا این‌گونه نیست. مراقبت از سلامت خود یعنی خواب کافی، ورزش کردن و تغذیه مناسب این‌ها ازجمله کارهایی است که شما باید در قبال خودتان انجام دهید. کودکان شما می‌خواهند شما مثبت و شادباشید و این‌زمانی اتفاق می‌افتد که شما سالم باشید.

 

شما همیشه سعی می‌کنید به دیگران لطف کنید:

شما علاقه‌مند هستید که مدام دیگران را از خودتان راضی نگه‌دارید. آیا از بیان نظر‌گاهتان می‌ترسید؟ مثلا پدر و مادر شما علاقه دارند که شما وکیل شوید اما شما علاقه به مترجمی و معلمی دارید. شما باید دیدگاه و سلیقه‌تان را به آن‌ها توضیح دهید. آیا زمانی که آن‌ها با شما موافق نیستند احساس گناه می‌کنید؟ اما این شما هستید که حق تصمیم‌گیری دارید. همچنین شما باید قدرت استفاده از “نه” را بیاموزید. همه باید به‌وقت و تصمیم‌گیری‌های شما احترام بگذارند. اگر شما نمی‌خواهید آخر هفته به کار اضافی بپردازید باید با قاطعیت به رئیستان بگویید “نه”. اغلب این افراد از افسردگی و اضطراب رنج می‌برند زیرا مدام مطابق میل دیگران رفتار می‌کنند.

 

خودتان را ببخشید و به خودتان احترام بگذارید. هنگامی‌که شما به خودتان احترام می‌گذارید دیگران نیز به شما احترام خواهند گذاشت. به روی اهداف وزندگی شاد تمرکز کنید و عادات بد خود را کنار بگذارید

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان)
بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان)
مشاهده بیشتر