تصاویری از سه چرخه خفن 280 میلیونی در تهران (عکس)

تصاویری از سه چرخه خفن 280 میلیونی در تهران (عکس)

تصاویری از سه چرخه خفن 280 میلیونی در تهران را در زیر مشاهده می کنید. به گزارش فراناز به تازگی موتور سیکلت 3 چرخ فوق لوکسی در تهران در معرض فروش قرار گرفته است که  طراحی عجیب  آن توجه ی هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

 

این موتور سیکلت  3 چرخ به تمامی امکانات شامل سیستم کنترل پایداری (SCS)، سیستم کنترل کشش (TCS)، ترمزهای ضد قفل ABS، سیستم امنیتی ضد سرقت کد گذاری شده دیجیتال (DESS)  و سیستم فرمان هیدرولیک مجهز است.

 

این 3 چرخه های جدید در 2 مدل و با قیمت نجومی 280 و 230 میلیون تومان در معرض فروش قرار گرفته است که پرداخت چنین رقمی برای خرید موتور سیکلت رقم سنگینی ایست که خریدار بسیار دست و دلبازی را طلب می کند.

 

مشخصات 3 چرخه فوق لوکس

بیشتر مواقع با آوردن اسم “موتورسیکلت”، همه ذهنشان درگیر موتورسیکلت های مرسوم دو چرخ در مدل های اسپرت، شهری، مسافری، آفرود و… می شود، ولی جالب است بدانید که در خانواده موتورسیکلت ها، وسیله های نقلیه موتوری سه چرخ و چهار چرخ از جمله موتورسیکلت های چهار چرخ خارج از جاده ای و یا سه چرخه های متفاوت هم هستند که در گروه موتورسیکلت ها شناخته می شوند.
در این میان، شرکت کن- ام (Can-Am) هم از آن دسته از شرکت های موتورسیکلت ساز به شمار می رود که روشی متفاوت از سایر موتور سازها را پیش گرفته است جدیدترین محصول این شرکت مدل اسپایدر کن- ام F3 (SpyderF3) است که اولین نسل از آن با سیستم های پیشرفته صنعت خودرو معرفی شد.

 

تصاویری از سه چرخه خفن 280 میلیونی در تهران (عکس)

 

طراحی

جلوپنجره مشبک این موتورسیکلت به سه بخش تقسیم شده و بزرگ ترین آن در قسمت میانی قرار گرفته است که هوای مورد نیاز برای خنک کاری رادیاتور موتور از آن تامین می شود، البته قسمت جلویی موتورسیکلت به لطف چرخ های خارج از بدنه، به صورت نیم تنه جلویی اتومبیل های چهار چرخ طراحی شده که خیلی امکانات از جمله فضایی برای ذخیره سازی زیر درب کاپوت در اختیار کاربر خود قرار داده و همزمان از موتور و مجموعه انتقال قدرت و دیگر اجزا حیاتی موتورسیکلت نیز محافظت کرده است.

 

تصاویری از سه چرخه خفن 280 میلیونی در تهران (عکس)

 

تجهیزات ایمنی

بیشتر از یک موتورسیکلت از  این سه چرخ می توان به عنوان اتومبیل یاد کرد زیرا سیستم هایی ایمنی در این موتورسیکلت به کار رفته که تنها در خودروهای رده متوسط به بالا دیده می شود، همچون سیستم کنترل پایداری (SCS)، سیستم کنترل کشش (TCS)، ترمزهای ضد قفل ABS و سیستم امنیتی ضد سرقت کد گذاری شده دیجیتال (DESS) می شود که علاوه بر ایمنی بالا در هنگام رانندگی و جلوگیری از واژگونی موتورسیکلت، با سیستم فرمان هیدرولیک این موتورسیکلت، تکمیل می شوند.

 

تصاویری از سه چرخه خفن 280 میلیونی در تهران (عکس)

 

مشخصات فنی و پیشرانه

پیشرانه محرک مورد استفاده بر روی این 3 چرخ در قالب یک موتور سه سیلندر 1330 سی سی توسعه داده شده است البته شرکت سازنده درخصوص قدرت تولیدی پیشرانه این چنین گفته که اگر سرعت خودرو را به دلایل ایمنی و امنیتی محدود نمی کردیم، این دو موتورسیکلت با قدرت 115 اسب بخاری خود می توانستند حداکثر سرعتی بیش از 406 کیلومتر بر ساعت را به ثبت برسانند.

 

تصاویری از سه چرخه خفن 280 میلیونی در تهران (عکس)

 

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما