نابیناها بیشتر خواب میبینند یا افراد بینا!؟

نابیناها بیشتر خواب میبینند یا افراد بینا!؟

نابینایان بیش از افرادی که بینا هستند خواب می‌بینند و در بیش از 30 درصد این خواب ها کابوس ها می بینند.
محققان دانشگاه کپنهاگ در مطالعات خود دریافتند که اشخاص نابینا بیش از افرادی که بینا هستند، خواب می بینند و علاوه بر آن 25 درصد خواب های افراد نابینا را کابوس ها تشکیل می دهند درصورتی که این رقم نزد افرادی که بینا هستند در حدود 6 درصد است.

محققان معتقدند کابوس های شبانه انسان ها به میزان فعالیت و همینطور هیجانات روزانه آنها برمی گردد. دکتر “میایدی”، یکی از پزشکانی که در این تحقیق حضور داشته، می گوید:”نابینایان به دلیل اینکه هر روز با استرس و همینطور خطرات بیشتری نسبت به افراد بینا مواجه هستند، در نتیجه میزان کابوس های آنها نیز افزایش می یابد.”

محققان دانمارکی در این تحقیق 11 نابینا که با این عارضه متولد شده بودند و 14 نابینای دیگر که در طول زندگی و به دلایل مختلف بینایی خود را از دست داده بودند و 25 شخص بینا را مورد مطالعه قرار دادند. نتایج تحقیقات نشان داد که نابینایان چهار برابر افراد بینا با کابوس های شبانه درگیر هستند. کابوس های آنها را وقایعی مانند افتادن از ارتفاع، تصادف با خودرو، زمین خوردن و … تشکیل می دهند.

نتایج این تحقیق نشان داد، افرادی که در طول زندگی بینایی خود را از دست داده بودند در حدود 7 درصد و  افراد بینا 6 درصد با کابوس های شبانه دست به گریبان بودند، در صورتی که این رقم در افرادی که به طور مادرزادی نابینا متولد شده بودند در حدود 25 درصد و بیش از سایرین است.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
مدیر عامل شرکت انیمیشن سازی یک دختر 14 ساله است
مدیر عامل شرکت انیمیشن سازی یک دختر 14 ساله است
مشاهده بیشتر