سریال «اتاق عمل» مهران مدیری از سر گرفته شد

سریال «اتاق عمل» مهران مدیری از سر گرفته شد
در روزهای تعطیلی پروژه، گزینه اصلی در توقیف‌شدن این فیلم نظرات جامعه پزشکان درباره حال‌وهوای فیلمنامه بود.
 
 
چندهفته پیش بود که حواشی تازه‌ترین اثر تلویزیونی مهران مدیری مبنی‌ بر توقیف این سریال خبرساز شد. دلخوری پزشکان از فیلمنامه این سریال نخستین نکته‌ای بود که توجه همه را به‌سمت چرایی توقیف این سریال جلب کرد.

سکوت مدیران صداوسیما درباره اینکه سرنوشت این مجموعه چه خواهد شد نیز مزیدبرعلت بود تا بسیاری، از ناکام‌ماندن مدیری از بازگشتش به تلویزیون صحبت کنند.

در همان روزهای تعطیلی پروژه، گزینه اصلی در توقیف‌شدن این پروژه نظرات جامعه پزشکان درباره حال‌وهوای فیلمنامه بود. عباس زارع‌نژاد، مشاور وزیر بهداشت و رییس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته بود: «اساسا وزارت بهداشت، مداخله‌ای در زمینه فیلمنامه آماده‌ساخت سریال یا فیلمی نمی‌کند. اما توصیه ما به تیم آقای مدیری درحدی بود که در ساخت سریال «اتاق عمل» با حفظ حرمت‌ها به‌سراغ جامعه پزشکی بروند.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا فیلمنامه این سریال توسط آنها خوانده شده است یا خیر؟ اضافه کرد: «ما هم از طریق فضای رسانه‌ای متوجه شدیم چنین سریالی در دست ساخت است و مدیران شبکه تهران با ما جلسه‌ای مبنی‌بر چگونگی ساخت سریال داشتند و توضیحاتی درباره سریال و محتوای آن ارایه دادند.

برداشت ما از توضیحات آنها چند نکته حساسیت‌زا بود که ممکن است در طول پخش در جامعه پزشکی حساسیت ایجاد کند و لازم بود ملاحظاتی انجام شود. اما به‌هیچ‌وجه درباره اینکه چنین سریالی ساخته شود یا خیر، هیچ‌گونه اظهارنظری از سمت ما انجام نشد.»

زارع‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌هایش، گفت: «به‌طور کلی وزارت بهداشت آمادگی خود را برای همکاری با همه برنامه‌هایی که در حوزه سلامت در رسانه ملی تهیه می‌شود، اعلام کرده است و دوستان می‌توانند از مشاوره و کارشناسان ما استفاده کنند. از طرف آنها هنوز کارشناس و مشاوری که در کنار تیم سازنده باشد، از ما خواسته نشده است. در هر صورت توقف این سریال، ارتباطی با وزارت بهداشت ندارد و در حوزه تصمیم‌گیری مدیران رسانه ملی است.»

در طی این مدت، مذاکرات مدیران صداوسیما با گروه تولید در جریان بود و حتی در مقطعی تغییر عنوان این سریال به «خانه سالمندان»همه را شوکه کرد، اما حتی همین خبر هم تایید یا تکذیب نشد. حالا، پس از گذشت حدود یک‌ماه از توقف این سریال، فارس از ادامه ساخت آن خبر داده است: «مهران مدیری تا جایی که توانسته فیلمنامه را جرح و تعدیل کرده و آن را به مذاق پزشکان خوش کرده است. حالا قرار است طی هفته‌های اخیر تصویربرداری سریال «اتاق عمل» از سر گرفته شود و ساخت آن ادامه یابد.

این سریال قرار بود زمستان از شبکه تهران پخش شود که با توجه به توقف ساخت، پخش آن به سال٩٤ موکول شده.» مسوولان سیما، روز گذشته طی تماسی این خبر را تایید کردند.

 
 
گردآوری : فراناز
مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی