به مشکلات بارداری اینگونه غلبه کنید

به مشکلات بارداری اینگونه غلبه کنید

1) یبوست
برای برطرف کردن یبوست، موادغذایی که مقدار زیادی فیبر دارند مانند غلات سبوس‌دار، میوه و سبزی تازه یا حبوبات همراه با روغن زیتون میل کنید. در روز حداقل ۷ تا ۸ لیوان آب بنوشید. نوشیدن قهوه یا چای را نباید به حساب نوشیدن آب گذاشت. هر روز چند حرکت ورزشی ملایم انجام دهید. از خوردن غذاهایی که زیاد فرآیند شده‌اند، همچنین روغن‌های معدنی (مانند پارافین) و مواد ملین پرهیز کنید.

 

2) تهوع صبحگاهی
 برای برطرف‌کردن مشکل به مجرد بیدار شدن از خواب از یک ماده غذایی مانند نان برشته با پنیر و گردو استفاده کنید. در طول روز نیز از میان‌وعده‌های کوچک مانند میوه یا نان سوخاری با ماست چکیده یا چند عدد نخودچی استفاده و از گرسنه بودن پرهیز کنید.

 

3) سوزش پشت جناق (ترش کردن)
 خوردن خامه، مشروبات الکلی، نوشابه‌های گازدار، قهوه و کشیدن سیگار و استرس، سوزش را بیشتر می‌کند. لباس‌هایی بپوشید که در محل شکم و باسن گشاد و راحت باشد. خوب و به اندازه کافی بخوابید.

 

4) پستان حساس
 از سینه‌بند مناسب استفاده کنید. گاهی لازم می‌شود که موقع خوابیدن هم آن را باز کنید.

 

5) ادم یا خیز (احتباس آب)
از خوردن غذاهای شور (دارای نمک زیاد) پرهیز کنید ولی نمک را از غذا حذف نکنید.

 

6) گرفتگی ساق پا
 هنگام خوابیدن، پاها را کمی بالا بگذارید. برای انجام این کار از یک بالش یا بالشتک گرم‌کننده استفاده کنید. بعضی اوقات هم، دریافت بیشتر کلسیم و پتاسیم کمک‌کننده است. برای تغییر برنامه غذایی خود با پزشک مشورت کنید.

 

7) خستگی
یک رژیم متعادل که دارای مقدار زیادی مواد مغذی اساسی باشد همچنین استراحت کافی، شامل خواب‌های کوتاه مدت در روز مانع بروز خستگی می‌شود.
پشت درد، سعی کنید مستقیم و درست بنشینید. وقتی در مکانی می‌ایستید، زانوهایتان را به نوبت کمی خم کنید. به منظور انجام یک تمرین ورزشی ملایم با پزشک خود مشورت کنید.

 

گردآوری : فراناز

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما