درمان بزرگ‌ شدن پروستات با گیاه درمانی

درمان بزرگ‌ شدن پروستات با گیاه درمانی

تحقيقات مختلف نشان داده است بعضي از گياهان و مواد غذايي در پيشگيري از بزرگي و حتي سرطان پروستات موثر است. به طور کلي، مصرف بيشتر ميوه جات و سبزيجات به دليل خاصيت آنتي اکسيدان آنها توصيه مي شوند. هويج، چغندر، شلغم، کنگر فرنگي و انواع کلم به دليل دارا بودن نوعي آنتي اکسيدان خاص مي تواند در پيشگيري از بزرگي و سرطان پروستات موثر باشد.

 

درمان بزرگ‌ شدن پروستات با طب سنتی و داروهای گیاهی امکان پذیر است. مصرف انواع مرکبات بويژه گريپ فروت، کيوي، هندوانه و گوجه فرنگي نيز در پيشگيري و کاهش علائم بزرگي پروستات مفيد است. تکرر ادرار، بيدار شدن از خواب در شب براي دفع ادرار و احساس احتياج ناگهاني براي رفتن به دستشويي و دفع ادرار از شايع‌ترين مشکلاتي است که بسياري از مردان بالاي 50 سال آن را تجربه کرده و مي‌کنند؛ علت اين مشکلات بزرگ‌شدن پروستات است.

 

 پروستات، غده اي کوچک در زير مثانه است که مايع شيري رنگ رقيق توليد مي کند که بخشي از مايع مني محسوب شده و به تحرک و باروري اسپرم ها کمک مي کند، اما جدا از اين نقش پروستات با انقباضات خود در کنترل جريان ادرار نيز موثر بوده و باعث تنظيم و آهسته شدن جريان خروجي ادرار مي شود. پروستات به صورت طبيعي تقريبا از پنجاه سالگي به بعد شروع به بزرگ شدن مي کند، به طوري که بيش از نيمي از افراد بالاي 50 سال و دوسوم افراد بالاي 70 سال از آن رنج مي برند.

 

از ديگر علائم شايع بزرگي پروستات مشکل در شروع ادرار کردن، احساس تخليه نشدن کامل مثانه، قطره قطره آمدن ادرار و کاهش قطر و فشار جريان ادرار است. کساني که از مشکل بزرگي پروستات رنج مي برند، مي دانند علائم بسيار آزاردهنده است و گاهي درمان هاي موجود نيز پاسخ دهنده نيست. همان طور که گفته شد بزرگي پروستات مساله اي طبيعي است که در بسياري از مردها اتفاق مي افتد، اما روش هايي وجود دارد که مي تواند از اين مشکل جلوگيري کرده يا آن را به تعويق اندازد.

 

به گزارش فراناز مطالعات نشان داده است مرداني که مصرف دائمي کلم بروکلي يا سويا داشته اند کمتر دچار پروستات شده اند. مصرف انواع مرکبات بويژه گريپ فروت، کيوي، هندوانه و گوجه فرنگي نيز در پيشگيري و کاهش علائم بزرگي پروستات مفيد است. مصرف کافي انواع ويتامين ها بويژه ويتامين E و C نيز توصيه مي شود. آجيل، تخمه آفتابگردان، بادام و جوانه گندم غني از ويتامين E است.

 

همچنين دريافت ميزان کافي مواد معدني بويژه روي و سلنيوم نيز در سلامت پروستات مفيد است.ماهي و غذاهاي دريايي سرشار از اين مواد معدني است. نقش درماني سياه دانه، گندم و ميوه آلو نيز در درمان بزرگي خوش خيم پروستات به اثبات رسيده است. گزنه نيز براي درمان تورم و التهاب پروستات کاربرد دارد. به اين منظور مي توان روزانه سه بار دمکرده گزنه را مصرف کرد. عرق گزنه نيز مفيد است.

 

مصرف روزانه سه دفعه؛ هر دفعه يک قاشق مرباخوري پودر دانه کتان نيز نقش بسزايي در کاهش علائم بزرگي پروستات دارد البته مي توان از روغن دانه کتان نيز استفاده کرد. مصرف روزانه يک تا دو گرم پودر گياه خشک شده دم اسب نيز مي تواند در برخي بيماران مبتلا به بزرگي پروستات مفيد باشد البته حتما بايد با نظر پزشک استفاده شود، زيرا افزايش فشار خون از عوارض احتمالي مصرف اين گياه است. شبدر قرمز، شيرين بيان، چاي سبز، شاهدانه، دانه آفتابگردان و تخم کدو از ديگر گياهان موثر در کاهش اندازه پروستات بزرگ شده خوش خيم است.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
مشاهده بیشتر