خواص مفید نوشیدن آب بعد از بیدار شدن با شکم خالی

خواص مفید نوشیدن آب بعد از بیدار شدن با شکم خالی

صبح ها که از خواب بیدار می شوید بهتر است یک لیوان آب با معده خالی بخورید. زیرا فواید زیادی برای سلامت بدن دارد که در ادامه این مطلب سایت فراناز خواص مفید نوشیدن آب بعد از بیدار شدن را به شما می گوییم.

 

 

افزایش سرعت متابولیسم بدن با نوشیدن آب
این کارشناسان می گویند؛ نوشیدن آب با شکم خالی بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب، روده ها و شکم را پاک سازی کرده و خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش می دهد و همچنین جذب مواد مغذی را تسهیل می کند، اثر دیگری که در نوشیدن آب پس از بیدار شدن به اثبات رسیده است؛ خلاص شدن از سموم انباشته شده در بدن و پوست است، اگر نیم لیتر آب با دمای معمولی بنوشید، سرعت متابولیسم بدن را هنگام صبح تا 24 درصد افزایش می دهد.

 

 

به گفته کارشناسان؛ نوشیدن آب سیستم لنفاوی بدن را نیز متعادل می کند. اما برای متنفع شدن از اثرات مثبت نوشیدن آب؛ باید روزانه 4 لیوان آب پس از بیدار شدن بنوشید، اگر بدن شما عادت به خوردن این میزان آب در صبح زود ندارد؛ روزهای اول با مقداری که می توانید شروع کنید و مقدار آن را سپس افزایش دهید و صبحانه خود را 45 دقیقه بعد از آن میل کنید.

 

 

آب برای عملکرد سلول های بدن بسیار حیاتی بوده و به خودی خود دارای ارزش غذایی است درحالی که آب اصلا کالری ندارد و منبع چربی، پروتئین و کربوهیدرات نیز به شمار نمی رود. اگرچه آب هیچ ماده مغذی اضافی ندارد اما مواد معدنی خاصی را به بدن می رساند. آبی که از شیر آب خانگی تهیه می شود؛ دارای کلسیم و منیزیم است و آب های معدنی دارای مقدار زیادی مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و سدیم هستند که برای سلامتی بدن بسیار مفید است.

 

 

به گزارش فراناز، اهمیت نوشیدن آب نه تنها به خاطر بهبود عملکرد بدن است بلکه منافع بسیاری دارد که به طور خلاصه اینچنین گفته می‌شود:

 

-حفظ سلامت و عملکرد هر سلول بدن

 

-حفظ دمای بدن به صورت طبیعی و یا تنظیم آن را از طریق عرق کردن

 

-حفظ جریان خون درون رگ ها

 

-دفع مواد زائد بدن از طریق ادرار، عرق کردن و حرکات روده

 

-محافظت از طناب نخاعی بدن و بافت های دیگر

 

-روان سازی و حفاظت از مفاصل

 

-مرطوب کردن همه غشاهای مخاطی مانند غشای مخاطی ریه و دهان

 

-جلوگیری از یبوست

 

-بهبود گوارش

 

-کاهش خطر ابتلا به التهاب مثانه با دور نگه داشتن آن از باکتری

 

-مرطوب کردن پوست با حفظ بافت و ظاهر آن

 

-حمل مواد مغذی و اکسیژن به هر یک از سلول های بدن

 

-و نهایتا بازی کردن نقشی به عنوان کمک فنر در چشم، نخاع و در کیسه آمنیوتیک اطراف جنین در دوران بارداری.

 

مطالب مرتبط :

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما