چرا زندگی پس از جدایی و طلاق سخت و دشوار می شود

چرا زندگی پس از جدایی و طلاق سخت و دشوار می شود

چرا زندگی پس از جدایی و طلاق سخت و دشوار می شود؟

اگر می خواهید که پس از طلاق و جدایی از همسر سابقتان دچار زندگی سخت نشوید و همچنان می خواهید که زندگی شاد و آرامی را تجربه کنید بهتر است از این 7 اشتباه دست بکشید:

 

 

1. نگه داشتن چیزهایی که شما را به یاد او می اندازند:

هرچند نگه داشتن یادگاری های عشق از دست رفته مثل عکس ها، هدیه ها، حلقه، وسایل تزیینی و غیره شما را وسوسه کنند هم بهتر است این کار را نکنید. به خاطر داشته باشید که این چیزها به طور واضح و دائم خاطره رابطه ای که پشت سر گذاشته اید را در ذهن شما زنده می کنند و این می تواند بسیار دردناک باشد. البته گاهی از بین بردن همه چیزهای مربوط به او سخت و گاهی غیر ممکن است، اما بهتر است با توجه به این که آیا شما را به یاد رابطه گذشته تان می اندازند یا خیر از شر آنها خلاص شوید و یا حداقل آنها را از دید خوتان دور کنید.

 

 

2. دوری از فعالیت هایی که از آنها لذت می برید:

خیلی طبیعی است که زمانی که هنوز درد جدایی را دارید تحمل می کنید تمایلی به انجام کارهایی که در گذشته از آنها لذت می بردید نداشته باشید. اما پس از گذشت مدتی از سوگواری برای عشق از دست رفته تان باید طبق روال عادی به این کارها بازگردید، حتی اگر حس انجام آنها را نداشته باشید. اجتناب از انجام فعالیت هایی که از آنها لذت می برید شما را از یکی از راه های پرت کردن حواستان محروم می کند. علاوه بر این این گونه فرصتی برای شما فراهم می شود تا برای جنبه فردی زندگی خود نیز زمان صرف کنید.

 

 

3. ایده آل دانستن فردی که شما را ترک کرده است:

یکی از راه های فراموش کردن افراد این است که دست از کامل دانستن آنها و رابطه ای که با ایشان داشته اید بردارید. اگر این فرد دل شما را شکسته است پس او و یا رابطه ای که با او داشته اید به آن بی نقصی که فکر می کنید نبوده است. پس به جای ایده آل دانستن این فرد و رابطه ای که پشت سر گذاشته اید بهتر است به نواقص و مشکلات آن فکر کنید. فکر کردن به ایام خوشی که با هم داشته اید تنها کنار آمدن با این حقیقت که از هم جدا شده اید را سخت تر می کند.

 

 

4. سرزنش کردن خودتان:

یکی از اشتباهاتی که اغلب بعد از جدایی و رد شدن از طرف مقابل انجام می دهیم این است که خودمان را سرزنش می کنیم. شروع می کنیم به تهیه کردن فهرستی از کمبودها، خطاها و اشتباهات خودمان، به خودمان برچسب می زنیم و حتی در گذشته خود دنبال موارد مشابه می گردیم. به خاطر داشته باشید که اعتماد به نفس شما به اندازه کافی آسیب دیده است و نیازی نیست که شما هم اوضاع را بدتر از آنی که هست بکنید. شماتت کردن خودتان پس از جدایی مثل این است که پس از شکستن پایتان شما هم با چکش روی آن بکوبید. با خودتان همان قدر مهربان باشید که با دوستانتان در زمانی که شکست عشقی می خورند هستید.

 

 

5. دوری کردن از کسانی که شما را دوست دارند:

تمایل به انزوا  تنهایی پس از جدایی د شما بسیار زیاد خواهد بود، اما تنها مدت خیلی کوتاهی را باید به آن اختصاص بدهید. با دوری از کسانی که شما را دوست دارند و برای شما ارزش قائلند خودتان را از توجه، عشق و حمایت آنها محروم می کنید، در حالی که این چیزها برای اعتماد به نفس و خوب شدن شما ضروری هستند. حتی اگر زیاد دلتان نمی خواهد هم سعی کنید با آن ها در ارتباط باشید. اگر فکر می کنید لازم است می توانید از آنها بخواهید که در مورد رابطه و جدایی شما حرفی نزنند.

 

 

6. اجتناب از شروع رابطه عاطفی جدید:

درست است که شما نباید بلافاصله یک نفر دیگر را جایگزین رابطه قبلی خود کنید، اما برای فراموش کردن رابطه پیشین خود فرصت و زمانی مشخص کنید و پس از به پایان رسیدن این مدت به فرصت های جدیدی که برایتان پیش می آیند فکر کنید. درباره مدت زمانی که از شروع رابطه عاطفی جدید دوری می کنید تناسب را رعایت کنید. اصلا درست نیست که شش ماه عزادار رابطه ای باشید که سه ماه بیشتر طول نکشیده است.

 

 

7. تمرکز بر روی اشتباهات:

شاید در رابطه تان اشتباه کرده باشید و شاید لازم باشد از آنها درس بگیرید، اما به احتمال زیاد خیلی زود متوجه آنها خواهید شد. حتی اگر وسوسه این که به این اشتباهات زیاد فکر کنید و بر روی آنها متمرکز شوید شما را رها نمی کند، این کار را نکنید. بعد از این که متوجه اشتباهاتی که داشته اید شدید، فکر کردن به آنها تنها باعث می شود احساس بدتری داشته باشید و دیرتر بهبود پیدا کنید.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما