10 برنامه اندروید که نگران سلامتی مردم هستند

10 برنامه اندروید که نگران سلامتی مردم هستند

این نرم افزارهای کاربردی و کم حجم بر اساس اهمیت عبارتند از :

10- برنامه Nature Sounds Relax and Sleep
خواب نقش مهمی در سلامتی ما دارد و امکان بازسازی قلب و رگ های خونی را فراهم می کند. از سوی دیگر اختلال خواب می تواند منجر به افزایش احتمال بیماری های قلبی، کلیوی و فشار خون بالا، دیابت و حتی سکته شود. افراد شهرنشین هرگز از سکوت شبانه و آرامش آن بهره مند نمی شوند. اما این نرم افزار که به رایگان برای نسخه 2.3 اندروید در دسترس است، با پخش صداهای طبیعی مانند باران، رعد و برق، پرندگان و غیره موجب آرامش و همچنین کاهش اضطراب، استرس و عصبانیت می شود.

9- برنامه My Tracks
دویدن روزانه موجب بهبود وضع سلامتی می شود. در بین تمام ورزش های هوازی، دویدن بهترین گزینه برای سلامتی قلب و ریه است. بر اساس تحقیقات مختلف، دویدن موجب افزایش استقامت، کاهش وزن و افزایش ایمنی بدن در برابر بیماری ها می شود.
این برنامه، مسیر حرکت، سرعت، مسافت و حتی ارتفاع مسیر را در زمان راه رفتن، دویدن و حتی دوچرخه سواری، ثبت می کند و امکان دسترسی بلادرنگ به این اطلاعات را از طریق صفحه نمایش گوشی یا اخطارهای صوتی، فراهم می کند.

8- برنامه Daily Yoga
تمرین روزانه یوگا، موجب افزایش تسلط فرد بر روح و جسم می شود؛ تحمل استرس و فشار را افزایش می دهد و عضلات و اسکلت بدن را هماهنگ می کند. با وجود مزایا و محبوبیت فراوان یوگا، برای انجام این ورزش بهره مندی از راهنمایی های یک مربی ماهر، ضروری است. این برنامه یک بانک اطلاعاتی حاوی بیش از 400 وضعیت یوگا و همچنین بیش از 50 برنامه تمرینی را با کیفیت HD در اختیار کاربر قرار می دهد.

7- برنامه Virtuagym Fitness Home & Gym
مراجعه روزانه به باشگاه ورزشی دارای مزایای زیادی است، اما به دلایل مختلف امکان انجام این کار برای بسیاری از افراد وجود ندارد. این برنامه حاوی بیش از 800 تمرین، 100 برنامه تمرینی و 150 مدل برای تمرینات مختلف است. همچنین امکان جستجو و یافتن تمرین های جدید و سازمان دهی آن ها را به صورت آنلاین فراهم می کند.

6- برنامه HealthifyMe Calorie Counter
این برنامه یکی از بهترین ابزارهای موجود برای محاسبه میزان کالری غذاها است. همچنین امکان محاسبه میزان کالری مصرف شده در طول روز را برای کاربر فراهم می کند. این برنامه با قابلیت هایی همچون ردگیری صدا و تصویر، امکان ارزیابی میزان کالری دریافتی و مصرفی بدن را در اختیار قرار می دهد.

5- برنامه Bluelight Filter for Eye Care
تمام دستگاه های الکترونیکی مجهز به نمایشگر، از جمله گوشی های تلفن همراه هوشمند، نوعی نور آبی ساطع می کنند که مانع ترشح هورمون ملاتونین در بدن می شود. این هورمون وظیفه تنظیم خواب را برعهده دارد. برنامه Bluelight Filter for Eye Care، با استفاده از کنترل نور صفحه نمایشگر گوشی و کاهش میزان نور آبی در آن، مشکل را تاحد زیادی رفع کرده و موجب تنظیم میزان ملاتونین در بدن می شود.

4- برنامه MediSafe Meds & Pill Reminder
اگر جزء آن دسته از افراد هستید که دائما خوردن قرص ها و دارو ها را فراموش می کنند، استفاده از این برنامه را توصیه می کنیم. این برنامه ساده، با استفاده از دستورالعمل ها و هشدار های زمانبندی شده، میزان و زمان مصرف هریک از داروها را در وقت مناسب یادآوری می کند‎؛ همچنین ویژگی های دیگری مانند به روز رسانی دستی، یا امکان اطلاع رسانی به سایر اعضای خانواده را هم در اختیار می گذارد. این برنامه برای زمانبندی مصرف داروهای بیماری های خاص مانند دیابت، انواع بیماری های قلبی یا شیمی درمانی گزینه مناسبی محسوب می شود.

3- برنامه Water your Body
آب، حیاتی ترین ماده موردنیاز بدن است. کم نوشیدن آب می تواند منجر به سنگ کلیه، عفونت ادراری و حتی ضعف عمومی بدن شود. اما بسیاری از مردم به درستی نمی دانند، بدن آن ها روزانه به چه میزان آب نیاز دارد.
برنامه Water your Body با دریافت اطلاعاتی مانند وزن کاربر می توانند میزان آب مورد نیاز وی را در طول روز محاسبه و اطلاع رسانی کند.

2- برنامه Book Doctor Appointments: Practo
این برنامه که هنوز به پایگاه داده ایران متصل نشده است، ابزار مناسبی برای جستجوی نزدیکترین پزشک است. این برنامه امکان برقراری ارتباط با مطب پزشک و تنظیم قرار ملاقات را با استفاده از گوشی تلفن همراه فراهم می کند. همچنین امکان شناسایی سایر متخصصین از جمله مراکز پیوند عضو، کنترل وزن و غیره را نیز در اختیار می گذارد.

1- برنامه Runtastic Running & Fitness
این برنامه با استفاده از فناوری جی پی اس، امکان ردگیری فعالیت هایی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و دویدن را فراهم می کند. همچنین امکان اندازه گیری ضربان قلب و برنامه ریزی مسیرهای مناسب را در اختیار می گذارد.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر

تبلیغات متنی