5 راه اصولی برای جوان کردن مغز و سلامت آن!

5 راه اصولی برای جوان کردن مغز و سلامت آن!

توصیه‌های پزشکان انگلیسی در رابطه با جوان سازی مغز و تقویت ذهن:

 

* رادیکال های آزاد
به جرات می توان گفت، مغز بیشتر از هر عضوی در بدن اکسیژن می سوزاند که این فرآیند باعث تولید رادیکال های آزاد می شود. رادیکال های آزاد برای مغز مضر هستند و می توانند به سلول های مغزی آسیب برسانند. با گذشت زمان و تجمع رادیکال های آزاد در سلول ها، میزان تولید انرژی به شکل قابل توجهی کاهش یافته و با فرسودگی سلول ها و تحلیل حافظه مواجه می شوند. برای غلبه بر این فرآیند بایستی از مواد مغذی که حاوی آنتی آکسیدان هستند، استفاده شود تا بتوان به خنثی کردن فعالیت رادیکال های آزاد پرداخت. از مهمترین آنتی اکسیدان ها می توان به ویتامین سی و ایی اشاره کرد.

 

* مغزتان را به پیاده روی و ورزش دعوت کنید
برای جریان داشتن بهتر خون در مغز به ورزش کردن بپردازید. محققان معتقدند ورزش کردن باعث بزرگ شدن بافت های مغزی می شود به همین دلیل توصیه می کنند تا هر روز مغز خود را برای کارکرد بهتر به پیاده روی ببرید. محققان از پیاده روی به عنوان بهترین ورزش مغز یاد می کنند.

 

* به خاطر جوان ماندن مغزتان، ساز یاد بگیرید
نواختن ساز می تواند از زوال عقل و همینطور تحلیل حافظه جلوگیری کند. موسیقی دانان یا افرادی که ساز می زنند ذهن پویاتری نسبت به بقیه داشته و در نتیجه به بیماری های کمتری مبتلا می شوند.

 

* بازی های فکری
بازی های فکری مانند شطرنج و انواع پازل ها می توانند به خلاق و فعال شدن ذهن کمک کنند. چنین فعالیت های فکری می توانند سرعت تصمیم گیری، تجزیه و تحلیل مغز را افزایش دهند.

 

* کتاب بخوانید
کتاب ها می توانند محرک های خوبی برای فعالیت های فکری یا جوان سازی سلول های مغزی باشند. در نتیجه، محققان خواندن کتاب را برای جلوگیری از تحلیل مغزی توصیه می کنند.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
ماهی بدون صورت با ظاهری عجیب و چندش آور (عکس)
ماهی بدون صورت با ظاهری عجیب و چندش آور (عکس)
مشاهده بیشتر