یک نسخه جادویی برای پوستی شفاف و زیبا

یک نسخه جادویی برای پوستی شفاف و زیبا
معمولا داروهای موضعی پوست تا زمانی که استفاده می شود، نتیجه مطلوب دارند و از وقتی که پوست عادت کند، تاثیر مثبتی نخواهد داشت.
شیربیگی متخصص طب سنتی گرایش پوست و مو در خصوص داشتن پوستی زیبا با طب سنتی اظهار داشت : سلامت اعضای داخلی بدن از دیدگاه طب سنتی از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که باید یک بدن سالم داشته باشیم تا دارای یک پوست سالم و شاداب شویم.
وی در ادامه گفت: معمولا داروهای موضعی تا زمانی که استفاده می‌شوند، نتیجه مطلوب دارند و از وقتی که پوست عادت کند تاثیر کمتری خواهد داشت.
این متخصص با اشاره به مصرف برخی از خوراکی‌ها که رنگ پوست را روشن می‌کند، تصریح کرد: جوشانده عناب، هویج یا مربای هویج خصوصا در وعده صبحانه، خون را تصفیه، کبد را تقویت می‌کند، همچنین انار بهترین مقوی کبد است و رنگ پوست را خوش رنگ می‌کند.
وی گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل پاییز و خشکی پوست صورت از مرطوب کننده موضعی که برای صورت های‌جوش دار موثر است، گل ختمی را می‌توان نام برد که مخلوطی از پودر گل ختمی به همراه مقداری آب و قرار دادن آن در معرض نور آفتاب و مالیدن تفاله آن به روی پوست صورت به مدت 20 دقیقه در جهت بهبود جوش، التهاب و رطوبت نیز نقش بسزایی را ایفا می‌کند.
شیربیگی با بیان اینکه آرد باقالی در بهبود جای جوش و لکها موثر است، افزود: 1 قاشق غذاخوری به همراه آبلیمو و ماست ترش هفته‌ای 2 بار به مدت 20 دقیقه توصیه می‌شود.
وی در پایان گفت: آرد جو پودر شده به همراه 1 قاشق ماست ترش به مدت 20 دقیقه هفته‌ای 2 الی 3 بار به مدت 2 ماه علاوه بر خاصیت روشن کنندگی منافذ پوست را کوچک می‌کند.
 
 
گردآوری : گروه اینترنتی فراناز
مطالب داغ هفته اخیر