جلوگیری از جوش های پس از اصلاح صورت

جلوگیری از جوش های پس از اصلاح صورت

کسانی که با رعایت این نکات دوباره دچار چنین عارضه‌ای می‌‌شوند، لازم است بلافاصله پس از اصلاح، از کیسه آب یخ و کرم‌های ضدالتهابی استفاده کنند.

 

به گزارش فراناز، برخی از افراد بعد از تراشیدن ریش دچار التهاب، قرمزی و جوش‌های کوچک، قرمز یا چرکی می‌شوند. علت این امر بیشتر مربوط به کج شدن موها پس از تراشیدن و وارد شدن آنها به داخل پوست است؛ یعنی مو بعد از تراشیدن به جای آن‌که به طور مستقیم رشد کند و از پوست خارج شود به داخل پوست می‌رود و در زیر پوست به رشد خود ادامه می‌دهد که این امر سبب التهاب، خارش و جوش می‌شود. چنین مسئله‌ای بیشتر در آقایانی پیش می‌آید که موهای زبر و مجعد دارند.
برای خلاصی از شر این عارضه لازم است که تیغ اصلاح کاملا تیز و نو باشد.
همچنین خمیرریش هم باید به مدت کافی روی پوست بماند تا موها را نرم کند و پس از تراشیدن حالت تیزی در آنها ایجاد نکند.
کسانی که با رعایت این نکات دوباره دچار چنین عارضه‌ای می‌‌شوند، لازم است بلافاصله پس از اصلاح، از کیسه آب یخ و کرم‌های ضدالتهابی استفاده کنند یا در صورت لزوم می‌توان به طور موقت از کرم‌های آنتی‌بیوتیک دار یا آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی استفاده کرد.
برای درمان درازمدت این عارضه می‌توان از کرم‌های حل‌کننده مواد شاخی مانند کرم‌های محتوی اسیدسالیسیلیک و کرم‌های رتینوئید استفاده کرد یا می‌توان موهایی را که کج شده‌اند و به داخل پوست فرو رفته‌اند را با لیزر یا الکترولیز از بین برد.
همچنین افرادی که بعد از هر بار اصلاح صورت‌شان جوش می‌زند باید در چند نوبت از صابون‌های تری کلروکروان استفاده کنند تا به مرور جوش‌های‌شان از بین برود. البته با طولانی شدن عوارض، مراجعه به پزشک متخصص پوست کمک فراوانی به حل مشکل بیمار خواهد کرد. زیرا ممکن است شخص به یکی از مواد مصرفی در حین اصلاح مانند خمیرریش یا ادوکلن حساسیت داشته باشد که با تشخیص پزشک می‌توان آن را تعویض کرد.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر