ممنوع شدن خرید و فروش ماهی قرمز شب عید

مجموعه : مجله خبری
ممنوع شدن خرید و فروش ماهی قرمز شب عید

ممنوع شدن خرید و فروش ماهی قرمز شب عید

به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران، امیر عباس احمدی با اعلام این خبر افزود: هر ساله در آستانه سال نو، خرید و فروش حیوانات بویژه گونه‌های آبزی همچون ماهی قرمز، انواع سمندرها بویژه سمندر لرستانی و انواع لاک پشت رونق پیدا می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه خرید، فروش، نگهداری و عرضه جانوران وحشی بدون مجوز از ادارات حفاظت محیط زیست و دامپزشکی ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود تصریح کرد: مهمترین گونه‌ای که در این فصل در بازارها خرید و فروش می‌شود سمندر لرستانی و انواع لاک‌پشت‌ها است که گونه‌هایی آندمیک و در حال انقراض است و خرید و فروش آنها ممنوع بوده و در صورت مشاهده توسط ماموران برابر قانون برخورد خواهد شد.

 

احمدی در ادامه با بیان اینکه سمندر کوهستانی لرستان به عنوان نماد تنوع زیستی استان لرستان انتخاب شده است، افزود: این گونه در فهرست سرخ اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت در رده حفاظتی در آستانه انقراض قرار دارد و در صورت ادامه تخریب زیستگاه و خرید و فروش در آینده‌ای نزدیک، این سمندر در طبیعت منقرض خواهد شد.

 

وی به مهمترین عوامل تهدید سمندرها در ایران اشاره و بیان کرد: صید، انتقال، خرید و فروش سمندرها به منظور نگهداری در خانه، تخریب زیستگاه و آلوده شدن منابع آب از جمله این عوامل است.

 

احمدی در پایان از شهروندان خواست تا در آستانه سال نو با شعار “ما سمندرها را نمی‌خریم”، سمندرها در هفت سین ایرانیان جای ندارد از خرید و در اسارت نگهداشتن این حیوانات خودداری کنند.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر