نقطه حساس خانم ها و آقایان چیست ؟

نقطه حساس خانم ها و آقایان چیست ؟
در زندگی هر انسانی، نقاط حساسی وجود دارد که از تغییر آن، عاجز است.

در زندگی زناشویی هم همینطور است، آقایان و خانمها، نقاط حساسی دارند که اگر همسر، چه آگاهانه و چه ناخودآگاه، روی آن دست بگذارد، زندگی خود را به سوی تباهی پیش می برد.

 

خیلی مراقب این حساسیت خانم ها باشید!

برای آغاز یک زندگی مشترک، پسر به خانه ی دختر می رود تا در وهله ی نخست، ظاهر دختر را ببیند و چنانچه در همان وهله نخست، ظاهر دختر را نپسندید، و یا دختر از قیافه آقا خوشش نیامد، پرونده ی زوجیت این دو با یکدیگر بسته می شود.
این یک اصل است، قیافه ظاهری شرط لازم برای ازدواج هست، اما شرط کافی برای ارتباط نیست، اگرچه ازدواج و تشکیل خانواده معیارهای متعدد دارد، مانند: تدین، اخلاق نیک، شرافت خانوادگی، عقل، سلامت جسم و روح، علم و سواد و… اما زیبایی و زیباپسندی هم نقش پررنگی در ازدواج دارد. زیبایی هر خانم، نقطه حساس روح اوست، زن دوست دارد که از همه زیباتر باشد، خوش اندام تر باشد و البته مورد توجه، و این موضوع پس از ازدواج اهمیت بیشتری پیدا می کند.

نکته قابل توجه آن است که بعد از صورت گرفتن ازدواج، حساسیت زن دقیقاً روی همین اصل است؛ او نباید احساس کند که شوهرش چیزی از ظاهر او را نمی پسندد. حتی اگر چاق باشد، باید شوهرش جوری رفتار کند که هیکل چاق او را می پسندد و یا اگر دماغ بزرگی دارد، شوهر باید جوری رفتار کند که دماغ بزرگ او را نمی بیند، در عوض چشمان زیبا و یا موهای ابریشمی او را به یاد می آورد.
این بدان معناست که مرد در ورود به حیطه ی تذکر به ظاهر زن، باید بسیار مراقب باشد. هر تذکری در رابطه با ظاهر زن، فراموش نشدنی و بسیار برای او سنگین است و او را به این باور می رساند که مرد او را نپسندیده و بر اساس ملاحظات دیگری با او ازدواج کرده و یا به دلایلی از ازدواج با او پشیمان شده است. اگر زنی بفهمد که شوهرش، ظاهر او را دوست ندارد و او را جزو زیبارویان نمی داند، باید فاتحه آن زندگی را خواند، پس آقایان در این موضوع بسیار باهوش باشند و با دم شیر بازی نکنند.
شما روز اول که تصمیم گرفتید با همسرتان ازدواج کنید، ظاهر او را پسندیدید و تصور چندین دهه زندگی با او را داشتید، پس اگر الان، در گذر زمان و در زندگی با شما، از زیبایی همسرتان کاسته شده و یا بر اثر این که مادر فرزند شما شده، هیکل او دیگر مانند گذشته نیست، با او نامهربانی نکنید و از زشتی ها فاکتور بگیرید و زیبایی ها را چند برابر بزرگ کنید.

 

 

و اما نقطه حساس آقایان…

البته مردها نیز حساسیت هایی دارند که زن ها هنگام صحبت کردن، مخصوصا تذکر و انتقاد، باید آن ها را در نظر بگیرند. عموماً مردها نسبت به هر چه که مردانگی آن ها را نشانه می رود، حساس هستند شجاعت، جذبه، نیرومندی، نفوذ کلام و… از جمله این امور هستند. در حقیقت همان حساسیت هایی که زن نسبت به ظاهر خود دارد، مرد به مردانگی اش دارد و یکی از مهمترین فاکتورهای مردانگی مرد، نیروی و بنیه مالی و پول است و اگر زن بخواهد درباره ی میزان درآمد شوهر خود به وی تذکری بدهد، باید بداند که وجهی از مردانگی او را نشانه رفته است و اگر با احتیاط و ظرافت عمل نکند، ممکن است با واکنش سختی از سوی مرد مواجه شود.

واضح است که داشتن پول بیشتر، بهتر از داشتن مقدار کم آن می باشد. مردان بر این تصورند که میزان سرمایه و قدرت مالی آن ها منعکس کننده ارزش های درونیشان است. بنابراین گوشه و کنایه زدن در مورد درآمد یک مرد در حقیقت لطمه زدن به غرور او محسوب می گردد. وقتی به شوهر خود با سخنی نیشدار می گویید که مثلا تلویزیون ما کوچک ترین تلویزیون دنیاست، در وجود و ضمیر او آتشی برمی افروزید چون او را در برابر مردهای دیگری که می شناسید، شرمنده و تحقیر نموده اید.

توجه داشته باشید شکاف، زمانی عمیق تر می شود که یک زن، بی پولی، وسایل قدیمی، عدم خرید طلا و جواهر یا خانه محقر شوهرش را مکرر به وی گوشزد می کند و نمی داند که با این کار هر بار تیشه به ریشه زندگی خود می زند چرا که این تحقیر ها نه تنها از عشق میان آن ها می کاهد، بلکه به هیچ وجه باعث اقدامی برای بهتر شدن وضع زندگی نخواهد شد.

 

گردآوری : گروه اینترنتی فراناز

www.FaraNaz.com

مطالب داغ هفته اخیر