سنگین‌ترین نوزاد جهان، فقط 11 ساعت زنده ماند!

سنگین‌ترین نوزاد جهان، فقط 11 ساعت زنده ماند!

حقایق جالبی درباره بارداری وجود دارد که ما تعدادی از آنها را در اینجا برایتان آورده‌ایم.

·        تقریبا 10% بارداری‌ها به سقط جنین منجر می‌شود و بیشتر آنها حتی قبل از زمانی که مادر بفهمد باردار است، اتفاق می‌افتد.

·        حدود 3% از زنان، دوقلو باردارند. این آمار در اوایل سال 1980 به 60% افزایش یافت. اگر چه 17% آنها، زنانی بالای 45 سال هستند.

·        نیجریه بیشترین آمار بارداری‌ دوقلو را دارد، حدود 4.5%. تعدای از کارشناسان علت آن را مصرف زیاد سیب زمینی شیرین می‌دانند.

·        بزرگ‌ترین کودکی که تا به حال متولد شده، بالای 10 کیلوگرم بوده که البته 11 ساعت پس از تولد، از دنیا رفت. بزرگ‌ترین کودکی که که زنده مانده، کودکی از اندونزی بوده که بیش از 8 کیلوگرم وزن داشته است.

·        کمتر از 1% زنان آمریکا بارداری در خانه را ترجیح می‌دهند در حالی که این آمار برای زنان هلندی، 30% است.

·        طولانی ترین دوره بارداری 375 روز بوده (در مقایسه با حالت معمول که 280 روز است) و جالب است که کودک تنها 2.72 کیلوگرم وزن داشته است.

·        در طول بارداری، احتمال این که یک زن خونریزی بینی یا لثه کند، بیشتر است زیرا تغییرات هورمونی جریان خون را در دهان و بینی افزایش می‌دهد.

·        بسیاری از زنان در طول بارداری، به دلیل تغییرات هورمونی و مصرف ویتامین‌های اضافی، موهایشان ضخیم و براق می‌شود.

·        اگر چه در طول بارداری پاها درازتر یا بزرگ‌تر نمی‌شود اما بیشتر زنان به دلیل افزایش حجم مایعات در پاهایشان، سایز کفش‌شان بیشتر می‌شود.

·        هر ساله در آمریکا حدود 6 میلیون بارداری وجود دارد. یعنی حدود 4% زنان آمریکا باردار هستند.

·        حدود 500000 کودک در آمریکا، هر ساله از مادرانی نوجوان متولد می‌شوند.

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما