داعش تعطیلات دیوید کامرون را به هم ریخت!

داعش تعطیلات دیوید کامرون را به هم ریخت!

تاریخ انتشار : 93/5/29

به گزارش فراناز، به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: چنانچه این فیلم صحت داشته است، قتل وحشیانه جیمز فولی بسیار شوکه کننده و تبهکارانه است.
در این بیانیه آمده است: دیوید کامرون قرار است با وزیر امور خارجه و مقام های ارشد وزارت کشور، وزارت امور خارجه و آژانس‌های امنیتی انگلیس درباره اوضاع عراق و سوریه و همچنین تهدید تروریست های داعش دیدار و گفتگو کند.
گروه تروریستی داعش ویدیویی از سر بریدن یک روزنامه‌نگار آمریکایی را روی اینترنت منتشر کرد و این خبرنگار را به نام “جیمز فولی” معرفی کرد. وی خبرنگار آزاد بوده و در سال ۲۰۱۲ در سوریه ربوده شد.
این گروه شبه نظامی اعلام کرد که فولی را به خاطر حملات هوایی اخیر آمریکا به مواضع‌شان در عراق می‌کشد.
هنوز صحت این ویدیو تایید نشده است، اما کاخ سفید گفته در صورتی که این تصاویر واقعی باشند، آمریکا “از این قتل وحشیانه، منزجر” می‌شود.
به گزارش بی.بی.سی، خانواده فولی در فیس‌بوک نوشته‌اند: “می‌دانیم که بسیاری از شما به دنبال پاسخ یا تایید هستید. لطفا صبور باشید تا ما تمام اطلاعات را کسب کنیم. خانواده فولی را در دعاهایتان فراموش نکنید.”
فولی در خاورمیانه فعال بود و برای وبسایت آمریکایی “گلوبال پست” و بنگاه‌های خبری دیگر از جمله خبرگزاری فرانسه کار می‌کرد. در ویدیوی منتشر شده، فولی در لباسی نارنجی، در کنار مردی سیاهپوش و مسلح در جایی که شبیه صحراست زانو زده است. مرد مسلح که صورتش را هم پوشانده، انگلیسی را با لهجه بریتانیایی حرف می‌زند و می‌گوید که مرگ این روزنامه‌نگار به خاطر حملات هوایی آمریکا علیه مواضع گروه “دولت اسلامی” (داعش) در عراق است.

مطالب داغ هفته اخیر