چگونه از افزایش سایز دور کمر جلوگیری کنیم؟

چگونه از افزایش سایز دور کمر جلوگیری کنیم؟

چگونه از افزایش سایز دور کمر جلوگیری کنیم؟ تناسب اندام و حفظ وزن مناسب می‌تواند، یک چالش خصوصا در محیطی مانند یک اداره باشد. یک مطالعه انجام شده در محل کار نشان داد که افراد وقتی شکلات‌های محصول شرکت هرشی کیسز (Hershey’s Kisses) در مجاورت میز کارشان هستند، در مقایسه با زمانی که شکلات‌ها در طرف مقابل اتاق باشند، دو برابر بیشتر شکلات می‌خورند.

 

همچنین پژوهشگران استرالیایی دریافتند که مردانی بیش از 6 ساعت در روز را صرف نشستن می‌کنند، در مقایسه با کسانی که کمتر از 45 دقیقه در روز در جای خود نشسته‌اند، دو برابر بیشتر احتمال ابتلا به اضافه وزن را دارند (زنان در محل کار به طور متوسط 20 دقیقه بیشتر از مردان سرِ پا بودند). شما سخت برای راه انداختن یک کسب و کار تلاش کرده‌اید، اما در اواخر شب با خوردن غذاهای سرپایی فاقد ارزش غذایی و روزهای طولانی و بدون تحرک با خیره شدن به صفحه نمایش کامپیو‌تر و از این طریق آسیب‌های زیادی به سلامتی خود و اندازه دورکمرتان وارد کرده‌اید.

 

این تنها درباره گرم‌های اضافه بی‌ارزش نیست. پژوهشگران دانشگاه هاروارد دریافتند، شرکت‌کنندگانی که زمان بیشتری را صرف نشستن در محل کار، رانندگی و مشاهده تلویزیون می‌کنند، بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی، سرطان و سکته‌های مغزی قرار دارند. اما اضافه وزن و مشکلات سلامتی نتیجه اجتناب ناپذیر زندگی کارمندی نیستد، اگر اقدامات مناسبی را به کار ببندید و عادات خوبی را در پیش بگیرید، به راحتی قابل پیشگیری است. در اینجا نکاتی برای مراقبت از اندازه دور کمرتان حتی زمانی در حال انجام وظایف شغلی خود هستید، آورده شده است:

 

یک شیشه یا بطری آب بزرگ را کنار دستتان داشته باشید و به دفعات آن را دوباره پر کنید. اغلب اوقات ما تشنگی را با گرسنگی اشتباه می‌گیریم. برای رفع میلتان برای جویدن چیزی، به جای مصرف آبنبات و شکلات با میان وعده‌های ترد بسته‌بندی شده نظیر برش‌های سیب و هویج از خودتان پذیرایی کنید.

 

از جای خود بلند شوید و فعال باشید، حتی اگر شده یک دور در اطراف محل کارتان زده یا چند دقیقه در راه پله‌ها بالا و پایین بروید. زنگ ساعت یا یک برنامه کاربردی گوشی همراه خود را تنظیم کنید تا زمان لازم برای چند دقیقه فعالیت در هر ساعت را به شما یادآوری کند. تا حد ممکن به جای آسانسور از راه پله‌ها استفاده کنید. حتی اگر در یک آسمان خراش مشغول به کار هستید، می‌توانید چند طبقه زود‌تر از آسانسور پیاده شده و فعالیت بدنی مختصری انجام دهید.

 

از زمان ناهار خود برای تناسب اندام استفاده کنید. به جای نشستن در یک سالن غذاخوری یا یک رستوران، زمان خود را به پیاده‌روی یا رفتن به یک باشگاه ورزشی برای کلاس ظهرگاهی اختصاص دهید. ناهار خود را بسته‌بندی کرده و به محل کار ببرید. عصر روز جمعه را به آماده کردن ناهار برای هفته کاری صرف کنید. از وسوسه ولخرجی در محل کار یا رفتن به رستوران‌های با غذاهای پرکالری پرهیز کنید. مطمئن شوید که وعده‌های غذایی شما تعادل مناسبی از پروتئین‌ها، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها دارند.

 

گردهمایی‌های پیاده‌روی ترتیب دهید. به جای صرف زمان برای نشستن در اتاق‌های کنفرانس، برنامه‌ای برای گردهمایی‌های پیاده‌روی تنظیم کنید. در این صورت شما و همکارانتان می‌توانید پیاده‌روی کرده و درباره موضوعات کاری با هم گفتگو کنید. یک دستور جلسه یا برنامه کاری که به راحتی در یک تبلت یا گوشی‌های هوشمند در حین پیاده‌روی قابل مشاهده باشد تهیه کنید.

 

به همراه همکارانتان به یک باشگاه بدنسازی بروید تا به یکدیگر برای ایجاد انگیزه و پاسخگو بودن کمک کنید. این می‌تواند شامل دویدن، دوچرخه‌سواری یا یوگا باشد که آن را یک‌بار در هفته به‌عنوان محلی برای ملاقات یکدیگر قرار داده و فعالیت ورزشی داشته باشید.

مطالب داغ هفته اخیر