چگونه یک خانه خوب اجاره کنیم؟

چگونه یک خانه خوب اجاره کنیم؟

برای کرایه یک خانه خوب اول باید بدانیم خانه خوب برای ما چه مفهومی دارد و سپس شرایط خودمان را با امکانات مالی و منابع مالی که در اختیار داریم بررسی کنیم و در نهایت برای خانه مناسب اقدام کنیم.

به گزارش فراناز،یک خانه خوب باید شرایطی داشته باشد:

آپارتمان یا مستقل

اولویت همه داشتن یک منزل مستقل است که براساس آن بتوان مستقلا تصمیم گرفت اما شرایط جوامع شهری جدید به شکلی است که تحقق این امر را دشوار می کند پس به ناچار انتخاب ما آپارتمان خواهد بود.

تعداد طبقات

بعضی ها به دلیل مشکلات پزشکی ، شرایط سنی و غیره علاقمند اند در طبقات پایین سکونت داشته باشند و برخی برای سکوت بیشتر ودوری ازشلوغی طبقات بالا را می پسندند. درحال حاضرآپارتمان های بالای 4 طبقه می بایست آسانسور داشته باشند که میزان مقبولیت آپارتمان ها را بیشتر کرده است.

قدیمی یا نوساز

خوب نو ساز اولویت دارد اما در حال حاضر بسیاری سازه های قدیمی به شکل بسیار شیکی باز سازی شده اند و باعث شده اند این مورد برای خیلی ها اولویت نداشته باشد و در نظر اول خواستار یک آپارتمان تمیز باشند.

جهت ساختمان

برای خانواده ها به ویژه آنهاکه فرزند کوچک دارند نورگیر بودن ساختمان اهمیت بیشتری دارد پس به دنبال ساختمان های شمالی، جنوبی هستند و همین طور ساختمان هایی که از نظم و مدیریت خوبی برخوردار باشد.

سکوت

همه به دنبال آرامش اند پس به دنبال ساختمان هایی هستند که سکوت بیشتری دارد، همسایه ها کمتراند و از سطح فرهنگی بالا و آشنا به فرهنگ آپارتمان نشینی باشند.

 

سیستم گرمایشی سرمایشی

ساختمانی که از موقعیت گرمایشی و سرمایشی خوب و تجهیزات مناسبی برخوردار باشد در اولویت قرار دارد.به طورکلی یک سازه بایداصول ساخت درآن رعایت شده باشد.

یک سری موارد مثل نزدیکی به مدرسه، مراکز خرید، خیابان اصلی ، اقوام و دوستان و… هم درانتخاب یک منزل خوب تاثیر گذار است.

اما از همه مهم تر و اساس کار میزان پول پیش و کرایه است. خانه هایی که صاحب آنها قابلیت تبدیل برای ملک را در نظر گرفته اند در اولویت هستند

به این معنی که صاحب خانه با افزایش و کاهش پول پیش در مقابل تغییر نرخ کرایه موافقت دارد.

صاحب خانه خوب نعمت و گوهر گرانبهایی است که آرزو داریم نصیب تان شود. به امید روزی که شما هم صاحب خانه شوید.

مطالب داغ هفته اخیر