نوزادان مبتلا به نفخ شکم را با ماساژ درمان کنید

نوزادان مبتلا به نفخ شکم را با ماساژ درمان کنید

در درمان دارويي قطره هايي شامل دایمتیکن وجود دارد که اجازه نمي دهد محتويات درون شکم گاز توليد کنند.

ماساژ دادن، گذاشتن پارچه گرم زير شکم نوزاد و در آغوش گرفتن از راه حل هاي اساسي در آرام کردن نوزادان مبتلا به کوليک(نفخ شکم) در نوزادان است.
به گزارش فراناز؛ عضو مرکز تحقيقات نوزادان دانشگاه علوم پزشکي مشهد اظهار داشت: استفاده از حرکت نرم گهواره، پيچيدن با يک پارچه، گذاشتن پارچه گرم زير شکم نوزاد و ماساژ دادن بدن نوزاد با روغن بچه از ديگر عوامل موثر در نوزادان مبتلا به نفخ شکم می‌باشد.
دکتر احمد شاه فرهت خاطر نشان کرد: آروغ گرفتن نوزاد مي تواند در پيشگيري از کوليک موثر باشد، چون بدين ترتيب ميزان هوايي که در روده ها وجود دارد کم مي شود و در نتيجه دل درد نوزاد هم کاهش مي يابد. مادرانی که نوزادان‌شان را با با شيشه شير مي دهند، باید مراقب باشند تا حین شیر خوردن شیر وارد ریه‌های نوزاد نشود.
وي افزود: کوليک معمولاً بين سن 10 تا 12 هفتگي نوزاد متوقف مي شود و پزشکان به آن کوليک سه ماهه اول مي گويند اما گاهي نیز ممکن است این مساله تا چهار ماهگی با نوزاد همراه باشد.
عضو مرکز تحقيقات نوزادان دانشگاه علوم پزشکي مشهد در پایان تاکید کرد:
در درمان دارويي قطره هايي شامل دایمتیکن وجود دارد که اجازه نمي دهد محتويات درون شکم گاز توليد کنند. البته در این راستا والدين بايد دقت کنند که داروهای کودکان بزرگتر را نباید بدون دستور پزشک به نوزاد بدهند.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
دختر 11 ساله چینی بال دار یکی از عجایب پزشکی! (عکس)
دختر 11 ساله چینی بال دار یکی از عجایب پزشکی! (عکس)
مشاهده بیشتر