متهم شدن ایران به تحریف قرآن توسط عربستان!!

متهم شدن ایران به تحریف قرآن توسط عربستان!!

به گزارش فراناز به نقل از  ایکنا، وزارت امور اسلامی و اوقاف عربستان در مکه از ضبط نسخه‌های قرآنی که آن را «تحریف شده» خوانده‌اند، در میان حجاج ایرانی خبر داد.

صالح الدسیمانی، مدیرکل امور اسلامی و اوقاف مکه با ادعای این که این وزارت، نسخه‌های قرآنی که توسط حجاج از ایران وارد کشور شده، مورد رصد قرار داده است، اظهار کرد: انتظار می‌رود توزیع این قرآن‌ها از سوی موسسات و دستگاه‌هایی که سعی دارند، جایگاه عربستان را نزد مسلمانان مشوه جلوه دهند، صورت گرفته باشد!

الدسیمانی مدعی شد: پیگیری‌های اداره اوقاف مکه نشان داد که در جریان موسم حج امسال برخی افراد به فروش قرآن‌هایی نفیس با مبالغی هنگفت اقدام می‌کردند که پس از تحقیقات مشخص شد، این نسخه‌های قرآن تحریف شده و ناقص از ایران و توسط حجاج این کشور وارد عربستان شده است.

الدسیمانی با اشاره به اینکه تعداد نسخه‌های ضبط شده زیاد نیست، افزود: تمام این نسخه‌های تحریف شده از بین حجاج و مراکزی که اقدام به فروش آن می‌کردند، جمع‌آوری شدند. وی در ادامه مدعی شد: هدف از این اقدام طرح این بهانه است که نسخه‌های قرآن عربستان ناقص و تحریف شده‌اند و این که توزیع‌کنندگان، نسبت به اینکه عربستان متولی توزیع قرآن بین تمام حجاج و مسلمانان جهان است، بغض و کینه دارند.

این اتهامات درحالی به جمهوری اسلامی ایران و در جریان موسم حج امسال به حجاج ایرانی وارد شده که دو ماه پیش (مردادماه) مشعل بن‌عبدالله بن‌عبدالعزیز، امیر مکه مکرمه از وجود این نسخه‌های قرآن تحریف شده خبر و دستور جمع‌آوری سریع آن‌ها را صادر کرده بود.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
دختر زیبایی که در 45 ثانیه زندگی اش متحول شد (عکس)
دختر زیبایی که در 45 ثانیه زندگی اش متحول شد (عکس)
مشاهده بیشتر