کویت در حال آماده‌باش در پی تهدید داعش

کویت در حال آماده‌باش در پی تهدید داعش

تاریخ انتشار : 93/5/27

به گزارش روزنامه الشاهد کویت، وزارت کشور کویت در پی اعلام حمله گروهک تروریستی داعش به این کشور، آماده باش کامل امنیتی اعلام کرده است.
به گزارش این روزنامه، پس از شنیده شدن خبرهایی از عراق مبنی بر تصمیم  گروهک تروریستی داعش برای حمله به کویت از مرزهای شمالی، وزارت کشور کویت حالت آماده باش کامل امنیتی اعلام کرد.
الشاهد افزود: وزارت کشور گروههای امنیتی متشکل از نیروهای امنیتی، نیروهای کنترل امنیت مرزی و کارآگاهان برای ایجاد مناطق بازرسی بیست و چهار ساعته در راههای «المطلاع»، «العبدلی» و سایر راهها به وجود آورده است.
بنا بر گزارش این روزنامه، نیروهای امنیتی خودروهای مشکوک را متوقف می کنند، اقدامات امنیتی نیز در مرزهای شمالی تشدید شده و هرگونه هدف متحرک یا ثابتی از طریق رادار و گشتی-های مرزی کنترل می شود.
وزارت کشور کویت همچنین اعلام کرده است بر شطرح امنیتی – راهبردی که پیش از رخدادهای عراق طراحی شده است، توانایی خنثی سازی هرگونه تلاش عناصر گروه تروریستی داعش برای نفوذ به خاک این کشور را دارند.
به گزارش این روزنامه، وزارت کشور نسبت به پیام های ناشناسی هشدار داد که از طریق رایانامه به شهروندان کویت فرستاده و از آنها خواسته می شود که به گروههای تروریستی حاضر در سوریه و عراق بپیوشندند.
این در حالی است که منابع آگاه از حجم قابل توجهی از فعالیت های تبلیغاتی و رسانه ای بی سابقه در کویت خبر می دهند که از جوانان این کشور خواسته می شود به گروههایی بپیوندند که مقرشان در برخی از کشورهای عربی است.
گفته می شود که دولت کویت همچنین چندی پیش اعلام کرد که خدمت سربازی در این کشور اجباری است و مقامات این کشور مدعی شدند که این مسئله هیچ ارتباطی با داعش ندارد.

مطالب داغ هفته اخیر