پرویز پرستویی در راه دستیابی به اسکار 2015

پرویز پرستویی در راه دستیابی به اسکار 2015
به گزارش فراناز، منتقد سینمایی سایت سینمایی «Film ٍExperience» ضمن اشاره به حضور هفت فیلم ساخته سینماگران ایرانی یا با موضوعی با محوریت ایران در جشنواره فیلم تورنتو نوشت: مسلما در این میان فیلم «امروز» ساخته رضا میرکریمی بهترین فیلم بود.
وی در ادامه مینویسد: فیلم «امروز» روایتگر داستان یک راننده تاکسی کم حرف است که درگیر زندگی زنی باردار میشود که او را به بیمارستان میرساند. روایت پراکنده و طنز تلخ فیلم به همراه بازی درخشان پرویز پرستویی به این فیلم جاذبه و رازآلودی خاصی بخشیده است. تعجب نکنید که این فیلم نماینده سینمای ایران اسکار است. رضا میرکریمی گرچه چهره ای کمتر شناخته شده در خارج از ایران است، اما همواره یکی از فیلمسازان محبوب من بوده است. میرکریمی پیش از این نیز نماینده سینمای ایران در جوایز اسکار بوده است.
این وبسایت سینمایی در ادامه فهرستی از برترین فیلمهای جشنواره تورنتو ارائه داده است که فیلم «امروز» در مکان پنجم جای گرفته است. در این فهرست فیلم مستند «چهره سکوت» ساخته «جاشوا اوپنهیمر» در مکان نخست قرار گرفته است و پس از آن به ترتیب فیلمهای نامزد نخلف طلای «تیمبوکتو»، «آب نقرهای»، «دخترانه» و «امروز» جای دارند.
همچنین در میان فهرست برترین بازیگران این رویداد سینمایی نیز نام پیمان معادی (قصه ها) و پرویز پرستویی (امروز) پس از «آریل هولمز» بازیگر فیلم «بهشت میداند» در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفته است.
در این فهرست بازیگران سرشناسی چون «کریستین استوارت» و «ژولیت بینوش» (ابرهای سلیس ماریا)، «مایکل شنون» (99 خانه) و «ویگو مورتنس» (دور از مردان و رز قرمز) در مکانهایی پایینتر از پرویز پرستویی قرار گرفته اند.
 
 
گردآوری : فراناز
مطالب داغ هفته اخیر