زن حامله و باردار باید چقدر غذا بخورد؟

زن حامله و باردار باید چقدر غذا بخورد؟

آیا خانم های باردار و حامله باید به اندازه دو نفر غذا بخورند ؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ داده شده است و میزان غذایی که یک مادر باردار باید بخورد را بیان کرده ایم.

 

به گزارش فراناز برخی از زنان باردار فکر می کنند حالا چون یک نفر دیگر در شکم آنها زندگی می کند باید به اندازه دو نفر غذا بخورند. این باور اشتباه است و در ادامه میزان غذای مفید برای خانم های باردار را بیان خواهیم کرد.

 

 

یکی از باورهایی که در میان مادران باردار وجود دارد این است که ” باید به جای دو نفر غذا بخورند ” . در حالی‌که با این‌کار سلامت خود و فرزندشان را به خطر می‌اندازند.

 

 

تحقیقات نشان می‌دهد اضافه وزن بالا در دوران بارداری ، ریسک دیابت حاملگی ، فشار خون بالا ، نوزاد بزرگ جثه و زایمان با عمل سزارین و تولد نوزاد با وزن بالا را افزایش داده که در نهایت باعث چاقی در دوران کودکی می‌شود .

 

 

بررسی‌ها نشان داده رژیم غذایی مناسب یا ورزش و یا ترکیبی از هر دو ، می‌تواند از افزایش وزن زیاد در دوران بارداری جلوگیری کند . ملاحظاتی مانند رژیم غذایی کم شیرین یا ورزش و یا ترکیبی از رژیم مناسب و ورزش منجر به افزایش وزن مناسب و سالم در زنان باردار می‌شود .

 

 

ورزش مناسب برای زنان باردار شامل تمرینات با شدت متوسط و فعالیت‌های فردی یا گروهی مانند پیاده روی ، ایروبیک ، پیلاتس و رقص می‌شود . زنان بارداری که در این فعالیت‌ها شرکت می‌کنند ، کمتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا هستند .

 

 

به‌علاوه ، شواهد نشان داده ورزش و تغذیه مناسب ، احتمال زایمان به روش سزارین را تا ۲۷ درصد کاهش می‌دهد و همچنین از احتمال تولد نوزادی با وزن بیشتر از ۴ کیلوگرم هم کم می‌کند .

 

مطالب مرتبط :

10 تفاوت بارداری دوقلو با تک قلو

 

ویتامین های دوران بارداری چه ویتامین هایی هستند؟

مطالب داغ هفته اخیر