این 6 قدم را بپیمایید تا احساس خوشبختی کنید!

این 6 قدم را بپیمایید تا احساس خوشبختی کنید!

ادل و کم‌ چرب پیروی می کنند، ورزش می کنند و به کمک مديتيشن و دعا از شدت اضطراب شان می کاهند.
پس 6 قدم زیر را بپیمایید تا احساس خوشبختی کنید:

 

1- ورزش
30 دقيقه ورزش، 3 يا 4 مرتبه در هفته مي‌تواند سلامت جسمي را تضمین کند. تحقيقات اخير نشان داده است احتمال ابتلا به ناراحتي‌هاي قلبي در زناني که کمتر از يک ساعت در هفته پياده‌روي مي‌کنند، پايين‌تر از زناني است که اصلا ورزش نمي‌کنند. انجام فعاليت‌هاي بدني مي‌تواند از بروز پوکي استخوان جلوگيري کرده و حتي به بهبود آن کمک کند. در عين حال از شکستگي استخوان‌ها در سالمندي پيشگيري مي‌کند.

 

2- تغذيه و وزن

تنها راه سالم ماندن انسان تعادل در خوردن است نه پرخوري کردن. مصرف وعده‌هاي غذايي کم به همراه ميوه و سبزي زياد مي‌تواند به تندرستی کمک کند. اسيدهاي چرب امگا 3 که در ماهي و روغن آن وجود دارد و فلاونوييدهای موجود در ميوه و سبزي مي‌توانند از بروز ناراحتي‌هاي قلبي و انواع سرطان‌ها بکاهند. نيازهاي متابوليک (سوخت و ساز) انسان با افزايش سن کاهش مي‌يابد، پس ضروري است که در دوران سالمندي ميزان کالري دريافتي را کاهش ‌دهيم. با مصرف بيشتر سوپ مي‌توانيم وزن خود را کاهش دهيم و با کمک عادات غذايي مناسب از چاق شدن پيشگيري کنيم.

 

3- روابط اجتماعي
بهترين راه سالم ماندن برقراری یک رابطه صميمي است. براي برقراري رابطه با فردي که به او علاقه و اعتماد داريد و مي‌توانيد غم و شادي تان را با او شريک شويد، برای یکدیگر مطالب زيبا بخوانيد و تلاش کنید حداقل يک بار در روز با هم بخنديد.

 

4- دعا و مديتيشن
به محيطي آرام و دوست‌داشتني برويد. نفس عميق بکشيد و به هيچ‌چيز فکر نکنيد. از خودتان راضي باشيد. اگر هنوز موفق نشده‌ايد بفهميد چرا متولد شده‌ايد و روي زمين چه مي‌کنيد، با افراد دانا صحبت کنيد يا قرآن بخوانيد. به گروهي از افراد بپيونديد که در رابطه با اعتقاداتشان صحبت مي‌کنند. به اين ترتيب به اهميت دعا و نيايش پي خواهيد برد.

 

5- رهايي از استرس

گرچه داشتن مقداري استرس در زندگي ضروري است اما استرس زياد و دايمي مي‌تواند نابود کننده باشد. هميشه بايد حد تعادل را نگه داشت. زندگي مثل يک کيک بزرگ است که حتي اگر چهره‌اي جديد داشته باشد يا مزه‌اي تازه به هر حال شيرين است و مي‌توان از آن لذت برد.

 

6- ترک سيگار
اگر تلاش مي‌کنيد تمامي اين موارد را رعايت کنيد تا در کمال سلامت عمري طولاني داشته باشيد، سيگار را هم کنار بگذاريد. 24ساعت پس از ترک سيگار، احتمال بروز ناراحتي‌هاي قلبي عروقي کاهش مي یابد. وقتی به پزشک مراجعه کنيد، متوجه مي‌شويد فشارخون، کلسترول و تري‌گليسيريد بدن تان طبيعي است. اگر الکل مصرف مي‌کنيد آن را نیز کنار بگذاريد تا سرطان‌ از شما فاصله بگيرند.
وقتي استرس، سيگار و الکل را از خود دور کرده و به ورزش، تغذيه مناسب، نيايش و روابط اجتماعي روي آوريد، مملو از انرژي شده و از زندگي و ساعات عمرتان لذت خواهيد برد.

مطالب داغ هفته اخیر