درمان بیماری های مقاربتی و اندام تناسلی در خانه

درمان بیماری های مقاربتی و اندام تناسلی در خانه

به گزارش فراناز بیماریهای مقاربتی و اندام تناسلی میتواند از طریق تماس غیرجنسی مانند زایمان، شیردهی و خون آلوده نیز منتقل شود. در اینجاچند درمان خانگی برای بیماریهای مقاربتی در زنان و مردان را میخوانید.

 

بیماریهای مقاربتی عفونتهای ناشی از رابطه جنسی دهانی، مقعدی و واژینال است. اغلب این بیماریها هیچ نشانه ای ندارند و به همین دلیل خطر انتقال آنها زیاد است. با این حال شما میتوانید از درد در لگن، زخم در ناحیه تناسلی، ترشحات آلت تناسلی، ترشحات واژن و… تا حدودی متوجه بیماری بشوید. بیماریهای مقاربتی توسط انگلها، ویروسها و باکتریها ایجاد میشود.

 

آلوئه ورا
آلوئه ورا یک گیاه مفید برای سلامت شماست. این ماده دارای مزایای زیادی مانند داشتن مواد معدنی، ویتامین ها، اسیدهای چرب و آمینه، کاهش التهاب، بهبود بهداشت مو و ناخن است. آلوئه ورا یکی از بهترین داروهای خانگی برای بیماری مقاربتی هم هست زیرا میتواند زخم را التیام ببخشد. شما می توانید ژل آلوئه ورا را روی زخم بزنید و صبر کنید تا خشک شود. حواستان باشد که ژل آلوئه ورا را برای زخمهای باز استفاده نکنید.

 

روغن درخت چای
افراد مختلف از روغن درخت چای برای درمان آکنه، جلوگیری از شپش، التیام عفونتهای پوستی، کاهش خارش، درمان قارچ و کاهش آسم استفاده میشود. اما در کنار همه این خواصی که روغن درخت چای دارد این گیاه در درمان بیماریهای مقاربتی نیز موثر است چون خاصیت ضد باکتریایی داشته میتواند در کاهش درد، از بین بردن بیماری وکاهش خارش موثر باشد. کافی است کمی از این روغن را با پنبه به طور متناوب در منطقه تحت تاثیر قرار دهید.

 

جوش شیرین
جوش شیرین در درمان بیماریهای مقاربتی یک ماده مفید بوده و در تسکین درد زخم، سوهاضمه، سوزش سردل، درمان آفتاب سوختگی و گزش حشرات هم مفید است. این ماده نه تنها برای سلامت شما مفید است بلکه در زیبایی نیز کاربرد دارد. اما برای درمان بیماریهای مقاربتی فقط کافی است کمی جوش شیرین را به منطقه آلوده به هرپس یا سفلیس استفاده کنید تا باعث کاهش خارش و التهاب شود.

 

چای
چای میتواند با تاننی که دارد باعث جلوگیری از بیماریها و به ویژه بیماریهای بافت تناسیلی شود.  چای برای کاهش زخم و خارش و التهاب بسیار مفید است. چای کیسه ای دم شده را سرد کرده و آن را روی اندام تناسلی بگذارید. چای برای زگیل تناسلی و تبخال بسیار مفید است. میتوانید آن را برای چند دقیقه روی اندام آلوده بگذارید.

 

یخ
تکه های یخ یکی از داروهای خانگی ارزان برای بیماریهای مقاربتی در مردان و زنان است. روش استفاده از آن به این صورت است که تکه های یخ را در یک کیسه ریخته و آن را روی سوختگی و زخم تناسلی قرار دهید. این کار باعث میشود زگیل تناسلی، تبخال تناسلی را به طور کامل از بین میبرد. شما میتوانید این درمان را چند بار در طول روز در خانه استفاده کنید. با این حال باید مراقب باشید که زیاد استفاده نکنید چون میتواند عوارض جانبی ایجاد کند.

 

سرکه
مزایای سرکه غیرقابل انکار است زیرا میتواند به از دست دادن وزن، مبارزه با برخی باکتریها، دیابت، کاهش فشار خون، بهبود سلامت قلب و جلوگیریاز برخی سرطانها کمک کند. برای درمان بیماریهای مقاربتی شما باید یک پنبه را آغشته ب سرکه کند و آن را به مناطق آلوده بمالید. شما میتوانید به جای سرکه از آب لیمو و آب پرتقال استفاده کنید. علاوه بر این شما میتوانید از سرکه سفید یا سرکه سیب نیز برای تسکین درد بیماریهای مقاربتی استفاده کنید.

 

تهیه و تنظیم : فراناز

 

مطالب مرتبط :

 

کاندوم چند درصد از بیماری های مقاربتی و جنسی جلوگیری می کند؟

 

بیماری های مقاربتی در زنان چیست؟

 

دانستنی هایی درباره رابطه جنسی مقعدی (آنال) با همسر

 

بیماری های جنسی کلامیدیا و سوزاک چیست؟

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
شورت و سوتین و لباس زیر زنانه و دخترانه جذاب و زیبا مخصوص شب زفاف
شورت و سوتین و لباس زیر زنانه و دخترانه جذاب و زیبا مخصوص شب زفاف
مشاهده بیشتر