ترفندهای آرایشگری برای حالت دادن به موها

ترفندهای آرایشگری برای حالت دادن به موها

هنگـام سشـوار کشـیدن حتمــا از برس‌های‌ گرد‌ چوبی استفاده کرده و سعی کنید موها را با فر بودن‌شان زیبا جلوه دهید…

 

حتما دیده اید وقتی که به آرایشگاه مراجعه می کنید در مدت کوتاهی موهای شما را به بهترین حالت در می آورد. فراناز قصد دارد در این مجموعه ترفندهای ماهرانه آرایشگران را برای حالت دادن به موها به شما آموزش دهد.

 

 

اگر موهای‌تان فر است

اگر موهایی فر دارید و می‌خواهید با بابلیس حالت بهتری به آنها بدهید، ابتدا بعد از شستن موهای تان حتما از نرم‌کننده استفاده کنید، همچنین از شانه با دندانه‌های ریز اصلا استفاده نکنید چون موجب وز و فر شدن موها می‌شود. شانه‌های دندانه درشت می‌تواند برای شما انتخاب خوبی باشد. هنگـام سشـوار کشـیدن حتمــا از برس‌های‌ گرد‌ چوبی استفاده کرده و سعی کنید موها را با فر بودن‌شان زیبا جلوه دهید و دائم آنها را چه با سشوار یا هر وسیله دیگری صاف نکنید.

 

 

اولین قدم برای پیچیدن موها

برای پیچیدن موها با بابلیس، سر باید تمیز و شسته شده و پوست سر و ساقه‌های مو کاملا خشک باشد بنابراین پس از حمام موها را با سشوار خشک و آنها را به دو طرف سر شانه کنید. باید به دقت گره‌ها را باز کنید تا بتوانید به راحتی آنها را از هم جدا کنید، البته می‌توانید فقط به اندازه‌ای موها را از هم جدا کنید که برای پیچیدن بابلیس لازم است. اگر می‌خواهید کل موهای سر را بپیچید باید با باز کردن فرق آنها را به 9 قسمت تقسیم کنید. یادتان باشد برای بابلیس به هیچ عنوان نباید مو خیس باشد.

 

 

برای بابلیس از کجای سر شروع کنید

پیچیدن مو را از قسمت عقب سر شروع کنید. باید نخست موها را مستقیم نگه داشته و بعد آنها را طوری دور بابلیس بپیچید که تا بالای ساقه ادامه داشته باشد. فقط حواس‌تان باشد که در حین پیچیدن از بالای سر شروع نکنید چون قد مو را کوتاه می‌کند و موی شما کوتاه به نظر می‌رسد. در مرحله بعد دو طرف سر را بپیچید و درنهایت جلوی سر. همیشه بهتر است پیچیدن به سمت زیر باشد. اگر موهای‌تان چتری بلند بود، بسته به فرق خودتان می‌توانید به سمت چپ یا راست بابلیس را بپیچید.

 

 

موها را دیسپانسر کنید

اگر موها‌ی‌تان کم‌پشت و صاف است می‌توانید آنها را فر دهید تا هم زیباتر شود و هم پرپشت‌تر به نظر برسد، برای این کار نم موها باید به صورتی باشد که نه خیلی خیس باشد که از آن آب بچکد و نه اینکه خیلی خشک باشد. از بالای گوش سمت راست تا گوش چپ، موها را به حالت نیم‌دایره جدا کنید و در بالای سر ببندید تا بتوانید با موهای پایینی راحت‌تر کار کنید. برای اینکه همه موها فر شوند، به موها موس زده (ژل هم می‌توان استفاده کرد ولی ژل موها را سفت می‌کند) و آن را در لابه‌لای موها پخش کنید.

سشوار را روشن کنید، اول روی حرارت زیاد بگذارید تا سشوار زودتر گرم شود، بعد حرارت را کم کنید و با صبر و حوصله موها را خشک کنید. سرتان را کاملا به سمت پایین خم کرده، موها را به صورت حلقه‌ای داخل سری دیسپانسر گذاشته و به حالت دورانی روی قسمت‌های مختلف سرتان بچرخانید. برای موهای بالای سر هم این کار را تکرار کنید. می‌توان برای تثبیت کردن موها در آخرین مرحله از تافت هم استفاده کرد.

 

 

چگونه موها را بپیچید

بعضی خانم‌ها هستند که هنوز بیگودی بستن را به سشوار و هر حالت‌دهنده دیگری ترجیح می‌دهند چون اعتقاد دارند بهترین حالت را به موها می‌دهد. احتمالا تا به حال اصطلاح میزانپلی را زیاد از مادربزرگ‌ها شنیده‌اید اما می‌دانید واقعا چه معنایی می‌دهد؟ میزانپلی به عمل پیچیدن مو با بیگودی گفته می‌شود. موها با انجام میزانپلی به‌صورت حلقه‌های بسیار زیبا درمی‌آید و زیباتر جلوه می‌کند.

 

برای پیچیدن ساده موها، از بین دو شکستگی ابرو یک قسمت ‌بردارید (باتوجه به اندازه و نوع بیگودی)، به این قسمت جدا شده تاج سر گفته می‌شود. تمام قسمت‌های تاج سر به زیر پیچیده می‌شود، معمولا 5 تا 6 بیگودی کافی است. دو عدد بیگودی طرف راست به زیر و دو عدد بیگودی طرف چپ را به زیر بپیچید. تمام بیگود‌ی‌های پیچیده‌شده باید تشکیل یک نیم‌دایره دهد، به همین ترتیب تا پایان سر ادامه می‌دهیم. باید توجه داشت که هر بیگودی مابین بیگودی دیگر قرار گیرد تا بین موها خط نیفتد.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
زندگی عالی مردی با 39 همسر در یک خانه 4 طبقه
زندگی عالی مردی با 39 همسر در یک خانه 4 طبقه
مشاهده بیشتر