بهترین کانال خفن تلگرام باحال

توصیه هایی مهم و مفید برای داشتن ناخن های زیبا

توصیه هایی مهم و مفید برای داشتن ناخن های زیبا
ناخن‌ها از اجزای مهم بدن هستند كه علاوه بر اثرات حفاظتی،از جهات دیگری نیز اهمیت دارند،ظاهر نامناسب ناخن‌ها می‌تواند حاكی از بیماری‌های مهم جسمی باشد كه البته در این میان بدفهمی‌های مختلفی نیز وجود دارد.

 

آیا مصرف ژلاتین،ناخن‌ها را سالم نگه می‌دارد؟
ژلاتین از فرآیندهایی كه روی كلاژن (كلاژن پروتئین مهمی است كه انعطاف‌پذیری پوست را تامین می‌كند)،غضروف،تاندون‌ها و… صورت می‌گیرد،به دست می‌آید.
ناخن‌های دست و پا از كراتین ساخته می‌شوند.هر چند كراتین یك پروتئین ساختاری است،ولی با ژلاتین هیچ ارتباطی ندارد،بنابراین خوردن ژلاتین یا مالیدن آن روی ناخن‌ها هیچ تاثیری بر آنها ندارد.

آیا ظاهر ناخن‌ها نشانه ی سلامتی است؟
این مطلب در بعضی موارد صحیح است.ظاهر ناخن‌،نشان‌دهنده بعضی بیماری‌های شایع و مهم است،اما بسیاری از بیماری‌های مهم، تغییری در ظاهر ناخن‌ ایجاد نمی‌كنند.
 
آیا رشد ناخن‌ها بعد از مرگ ادامه می‌یابد؟
طی چند روز اول بعد از مرگ،ناخن‌ها بیشتر به چشم می‌آیند،ولی علت آن رشد ناخن‌ها نیست،بلكه به علت از دست رفتن آب بدن،نوك انگشتان به سمت عقب پس رفت می‌كنند و ناخن‌ها به ظاهر بلندتر به نظر می‌رسند.همچنین تخریب ناخن‌ها نسبت به سایر بافت‌های بدن كندتر است.همین اتفاق در مورد موها پس از مرگ نیز صادق است.

آیا قارچ ناخن را باید همیشه درمان كرد؟
عفونت‌های قارچی ناخن‌ها حدود 5 درصد انسان‌ها را مبتلا می‌كنند. بیشتر مردم به علت زیبایی، خواستار درمان قارچ ناخن هستند.در عفونت قارچی،ناخن‌ها ضخیم شده و ممكن است رنگ‌پریده یا شكننده شوند.ظاهر ناخن‌ها ممكن بسیار نامناسب گردد،ولی این بیماری به ندرت جدی می‌شود. در صورتی كه بیماری دردناك باشد،یا فرد مبتلا دیابتی باشد،باید عفونت‌ قارچی وی حتما درمان شود،زیرا در غیر این صورت ممكن است عفونت قارچی منجر به زخم‌های عمیق‌تر شود.
 
ظاهر ناخن‌های سالم چگونه است؟
انسان‌های سالم معمولا ناخن‌هایی با ظاهر سالم دارند.البته بسیاری از بیماران نیز ناخن‌هایی سالم دارند.ناخن‌های سالم از نظر ظاهری صاف،یك‌شكل و یكرنگ هستند و در سمت پایین آنها ماهك دیده می‌شود.البته ظاهر ناخن افراد مختلف می‌تواند با هم متفاوت باشد.شیارهای عمودی،نوارهای تیره و صاف یا برآمده بودن مختصر ناخن در افراد سالم دیده می‌شود.
 
رشد ناخن‌ها باید تا چه اندازه سریع باشد؟
رشد ناخن در افراد مختلف متفاوت است.اگر ناخن دست بیفتد،حدود 6 ماه طول می‌كشد تا ناخن جدید به اندازه ناخن اول برسد.این زمان برای ناخن‌های پا 12 تا 18ماه است.
رشد ناخن‌ها در كودكان و خانم‌های حامله سریع‌تر و در بعد از 20 سالگی و در طول دوره ی شیردهی، كندتر است.پربیننده ترین مطالب سایت

جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) عکس گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه برای وام دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس رابطه بی شرمانه این زن مست با حیوانات (عکس) زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف عکس مدل مانتوهای دخترانه در طرح های شیک و جدید عکس نوشته های زیبای عاشقانه و رمانتیک سال 96 وسوسه شدن پزشک جوان از کارهای زن صیغه ای وسوسه شدن راننده اتوبوس از آرایش غلیظ دختر 15 ساله (عکس) اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس اس ام اس تبریک عید فطر با معانی زیبا و خاص خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) آیا خودارضایی را می توان از روی ظاهر فرد تشخیص داد؟

مطالب پربازدید هفته