بهترین کانال خفن تلگرام باحال

ساز سیون چیست ؟ (عکس)

مجموعه : گوناگون
ساز سیون چیست ؟ (عکس)

ساز سیون چیست ؟

 

علاقه مندان به موسیقی و ساز و آواز این مطلب را از دست ندهند. “سیون ” یکی از آلات موسیقی بادی قدیمی چین است و حدود ۷ هزار سال قدمت دارد. روایت است که “سیون “از نوعی وسیله شکاری تقلید شده است. در زمان قدیمی مردم اغلب با پرتاب توپ گلی و یا سنگی که یک طرف آن با طناب وصل شده بود ،به شکار پرندگان و حیوانان می‌پرداختند. از انجا که اینگونه توپ توخالی بود و هنگام پرتاب به دلیل وزش باد صدایی از آن به گوش می‌رسید ؛ بعدها مردم برای تفریح در سوراخهای این توپ را فوت می کردند و این وسیله شکار بتدریج به آلت موسیقی “سیون ” مبدل شد.

 

ساز “سیون “در ابتدا از سنگ و یا استخوان و سپس با سفال درست می‌شد و اشکال گوناگون مثل شلغمی شکل، بیضی شکل، شکل توپ، ماهی و گلابی دارد. روی سر این “سیون ” یک دهانه بادی موجود است و ته آن مسطح بوده و در دو جناح آن سوراخهای صوتی هست. قدیمی‌ترین “سیون ” فقط یک سوراخ داشت و سپس بتدریج با چند سوراخ تهیه شد و در اواخر قرن سوم قبل از میلاد “سیون “شش سوراخی بوجود آمد.

 

” تسائو چن ” پروفسور کنسرواتوار چین  به تهیه “سیون “سفالی تقلیدی دست زد و “چن جون ” کنسرواتوارتیان چین، “سیون ” سفالین نوع جدید با ۹ سوراخ را طراحی کرده و با سفال قرمز رنگ درست نمود. این گونه “سیون ” اصلاح شده از نظر حجم صوت و دانگ صدا از “سیون “قدیمی خیلی یهتر شده است و در هنگام نوازندگی با عادات معاصر بیشتر وفق دارد و می‌تواند در تک نوازی ،گروه نوازی و همراهی موسیقی مورد استفاده قرار گیرد. پبدایش “سیون “سفالین با  ۹ سوراخ نشانه تجدید حیات “سیون “قدیمی چین است.

 

“چاو لین شان ” از گروه رقص و آواز استان “حو به ” باچوب بسیار سخت بنام “پاداوک “”سیون ” با ۱۰ سوراخ را تهیه کرد که می‌تواند صوت بسیار بلند ایجاد کند. “سیون ” در تاریخ موسیقی چین بطور عمده در موسیقی دربار سلسله‌ها بکار می‌رفت. در موسیقی دربار از دو نوع “سیون ” استفاه می‌شد. یکی که شکل آن به کوچکی تخم مرغ است، حجم صوت بالا دارد و دیگری که شکل آن نسبتا بزرگ است و صوت نیرومند و پائین دارد. اغلب با یک ساز بادی بامبوئی بنام “تسی” یکجا نواخته می‌شود.

پربیننده ترین مطالب سایت

جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل بهترین روش ماساژ آلت تناسلی مرد (ویژه بانوان) عکس گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه برای وام دختر زیبارویی که بدون مهبل (واژن) به دنیا آمد + عکس رابطه بی شرمانه این زن مست با حیوانات (عکس) زیباترین مدل لباس خواب عروس ویژه شب زفاف عکس مدل مانتوهای دخترانه در طرح های شیک و جدید عکس نوشته های زیبای عاشقانه و رمانتیک سال 96 وسوسه شدن پزشک جوان از کارهای زن صیغه ای وسوسه شدن راننده اتوبوس از آرایش غلیظ دختر 15 ساله (عکس) اندام خوشگل و دیدنی دختری با پاهای 130 سانتی متر + عکس چند برابر کردن لذت رابطه جنسی با این راهکارهای ساده شب زفاف یک زوج جوان که ماجرایی عجیب دارد (عکس) خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند سقوط دختر و پسر از پنجره درهنگام رابطه جنسی! عکس اس ام اس تبریک عید فطر با معانی زیبا و خاص خانمی که با اندام جذابش مردان را تحریک می کند(عکس) آیا خودارضایی را می توان از روی ظاهر فرد تشخیص داد؟
مطالب پربازدید هفته