فداکارترین دوست پسر جهان یک فرد چینی است! (تصاویر)

فداکارترین دوست پسر جهان یک فرد چینی است! (تصاویر)

فداکارترین دوست پسر جهان یک فرد چینی است! یک دانش‌آموز چینی دوست معلول خود را هر روز به مدت سه سال به مدرسه کول می‌کرد تا او از کلاس‌هایش جا نماند. ژانگ چی مبتلا به «دیستروفی ماهیچه‌ای» است، ولی با کمک دوست خود هرگز یک کلاس را هم از دست نداده است.

 

تصاویر این دو همکلاسی در شبکه‌های اجتماعی چین منتشر شده و مورد استقبال خیل عظیم چینی‌ها نیز قرار گرفته است. با این حال، ژیه و ژانگ دیگر قرار نیست با هم جایی بروند.

 

فداکارترین دوست پسر جهان یک فرد چینی است! (تصاویر)

به گزارش فراناز به نقل از ایندیپندنت، نوجوان چینی به دلیل سه سال محبت خود به دوستش لقب «زیباترین دانش‌آموز چین» را گرفت. او در تمام این سه سال، دوست معلول خود را کول می‌کرد تا از کلاس‌های درسش جا نماند.

 

فداکارترین دوست پسر جهان یک فرد چینی است! (تصاویر)

ژیه ژو 18 سال دارد و به صورت داوطلبانه مسئولیت مراقبت از همکلاسیِ 19 ساله‌اش «ژانگ چی» را بر عهده گرفت. حالا داستان او در نقل محافل رسانه‌ای چین شده است. این دو دوست در دبیرستان داژو در شهر ژوژوا واقع در استان جیانگسو با هم درس می‌خوانند. «گوو چونژی» معاون آن مدرسه می‌گوید: «این داستان فوق‌العاده امیدبخش و تکان‌دهنده بود است.»

 

«دیستروفی ماهیچه‌ای» یک سلسله بیماری‌ حاد ژنتیکی و پیش‌رونده است که به تدریج عضلاتِ‌ مخطط‌ را تضعیف می‌کند گوو می‌گوید: «آن‌ها از یک خانواده نیستند، اما ژیه سه سال است که این کار را انجام می‌دهد. او زیباترین دانش‌آموز است. حتی تاثیرپذیری او بر روی دانش‌آموزان دیگر نیز زیاد است. ژانگ با کمک دوستش هرگز یک کلاس را هم از دست نداده است.»

 

فداکارترین دوست پسر جهان یک فرد چینی است! (تصاویر)

ژیه (راست) در رسانه‌های چین لقب «زیباترین دانش‌آموز» را گرفته است پس از اتمام دوران دبیرستان، ژیه در موسسه پلی‌تکنیک نانجینگ ثبت‌نام کرد و روز 23 آوریل نیز مصاحبه داشت. در ماه آینده نیز قرار است ژانگ در آزمون ورودی کالج‌های چین «گائوکائو» شرکت کند و در صورت موفقیت در این آزمون از دوست خود جدا خواهد شد.

 

درست است که این داستان قلب‌ها را تسخیر می‌کند، اما سوال واقعی اینجا است که پس از رفتن ژیه، چه به سر ژانگ خواهد آمد؟ بر اساس آخرین گزارش منتشر شده فراناز از سوی وزارت امور خارجه آمریکا در ارتباط با وضعیت حقوق بشر در چین، هنوز مشکلات زیادی سد راه معلولین در چین است.

 

تخمین زده می‌شود که حدود 243000 کودک معلولی چینی وجود دارد که به دلیل ناتوانی‌های خود نتوانسته‌اند در مدرسه حاضر شوند. البته می‌توان با دید دیگری نیز به آن نگاه کرد: اینکه هر کس دوستی مانند ژیه ندارد.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
حقایقی درباره افزایش سایز آلت تناسلی
مشاهده بیشتر