سرم مو را چگونه و چه وقت استفاده کنیم؟

سرم مو را چگونه و چه وقت استفاده کنیم؟

سرم مو را چگونه و چه وقت استفاده کنیم؟

برای استفاده از سرم مو تكنیك بسیار ساده‌ای وجود دارد كه باید از آن پیروی كرد. چند قطره از سرم مو را روی دست خود ریخته و آن را به ساقه موهای خود به آرامی بمالید. همچنین به این نكته دقت داشته باشید كه هیچ‌گاه نباید سرم مو روی پوست سر قرار گیرد چون در این صورت موهای شما بسیار چرب به نظر آمده و فرم‌دهی به آن مشكل می‌شود. بهتر است از سرم قبل و بعد از براشینگ استفاده شود زیرا سرم مو نقطه ذوب بالایی دارد و بعد از براشینگ تبخیر می‌شود. برای موهای خشك بهتر است بعد از هر استحمام استفاده شود ولی اگر موی نرمالی دارید هفته‌ای دوبار هم كافی است.

 

 

سرم مو

سرم مو برای آن دسته موهایی استفاده می گردد که زیبایی و درخشندگی خود را در اثر آلودگی هوا، کثیفی، غبار و نورخورشید از دست داده اند.

 

روغن سیلیکون ماده اصلی تشکیل دهنده سرم مو می باشد. سرم مو معمولا پس از هر بار شستشوی مو مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می گردد که مو براق تر به نظر آمده و بتوان به گونه دلخواه آن را فرم داد.

 

این فرآورده به منظور حالت دادن، براق نمودن ، محافظت از موهای آسیب دیده و جلوگیری از وز شدن موها طراحی شده است.

 

سیلیکون موجود در سرم با اتصال به کوتیکول های مو، خواصی از خود به جای می گذارد. از جمله :

 

– با ایجاد یک لایه محافظ مو را در مقابل آسیب های محیطی و آسیب در هنگام حالت دادن مو محافظت می کند.

 

– این لایه محافظ باعث پیشگیری از از دست رفتن رطوبت مو می گردد.

 

– این لایه محافظ ، از ایجاد الکتریسیته ساکن خصوصاً پس از سشوار کشیدن پیشگیری می کند.

 

– باعث ایجاد حس نرمی و براق شدن مو می گردد.

 

– این فرآورده بر خلاف کرم ها و واکس های موی سر، چرب نمی باشد و بر خلاف ژل ها، چسبنده نمی نیست و حالت پوسته پوسته بر روی مو ایجاد نمی کند.

 

– لایه محافظ این فرآورده باعث حالت گرفتن بهتر و سریع‌تر موها می شود.

 

 – پس از مصرف این فرآورده ، شانه کردن موهای بلند و فر تسهیل می گردد.

 

– این فرآورده برای موهای بلند، زبر ، وز و فر و خصوصاً موهای آسیب دیده توسط مواد شیمیایی و نیز موهای صاف و کوتاه مردان و زنان قابل استفاده است.

 

– این فرآورده بر روی موهای خشک و تر تمیز قابل استفاده است.

 

بیشترین مصرف سرم مو، بعد از حمام کردن و برای موهای زبر و آسیب دیده توسط رنگ و مش است که آنها را نرم و براق و خوش حالت می کند

 

 

چه زمانی از سرم مو استفاده کنیم؟

– برای خانم های با موهای فر طبیعی و البته کمی خشک، بلافاصله بعد از حمام روی موهای نم دار و لابه لای موها باید مالیده شود.

 

– خانم های با موهای حالت دار، اما رنگ و مش شده، قبل از سشوار یا اتو کشیدن کمی از سرم مو را به نوک انگشتان زده و لابه لای موها بزنند و به همراه رطوبت کم موها آنها را سشوار بکشند.

 

– موهای زبر، اما نرم و صاف بعد از حالت دادن موها با سشوار، به میزان خیلی کم و تنها با نوک انگشتان، سرم مو روی موها زده شود که این مقدار برای گرفتن خورده های روی موها زده می شود.

 

– سرم مو برای نرمی موهای پسران و آقایانی که موهای زبر و خشنی دارند، بدون سشوار می تواند آنها را براق کند.

 

 

مزایای استفاده از سرم مو

سرم مو باعث روشن شدن رنگ مو می گردد. همچنین باعث درخشندگی مو می گردد.

سرم مو باعث از بین رفتن وزخوردگی و ژولیدگی مو می گردد.

سرم مو از خشکی و زبری مو جلوگیری می کند.

 

اگر پیش از سشوارکشیدن از سرم مو استفاده گردد، از رسیدن حرارت بیش از حد به مو جلوگیری می کند.

 

بواسطه خاصیت ضدچسبندگی سرم مو، از موها در برابر آلودگی، گردوغبار و اشعه های مضر خورشید محافظت می نماید.

 

 

روش استفاده از سرم مو

در ابتدا باید موهای خود را با شامپویی ملایم بشویید. بعد مقدار کمی از سرم مو را بر روی دست خود ریخته وآن را به موهای خود بمالید و بگذارید خشک گردد. پس از استفاده از سرم بر روی مو، دیگر نیازی به شستشوی مجدد نمی باشد. همچنین می توانید بعد از خشک کردن موها، در حالتی که کمی نم دارد ، از سرم مو استفاده کنید.

 

 

توصیه ها

تنها مقدار کمی از سرم به خصوص برای جلوگیری از وز شدن مو کافی می باشد.

 

هیچگاه نباید سرم مو بر روی پوست سر قرار گیرد. در غیر اینصورت موهای شما بسیار چرب به نظرآمده و فرم دهی به آن مشکل می گرد. 

در ضمن همیشه به یاد داشته باشید که از سرم مویی استفاده کنید که در ظروف در بسته باشد.

 

 

چه رنگی برای پوست‌های سرد مناسب نمی باشد

اگر توناژ پوست‌تان سرد است به شما توصیه می‌كنیم به دنبال رنگ‌هایی باشید كه در آنها سایه‌های دودی و خنثی وجود دارد و به زبان تخصصی باید رنگ مو به اصطلاح A یا N باشد. در این شماره رنگ قرمزی وجود ندارد و در عوض توناژی از طلایی دارد و در نتیجه می‌تواند رنگ صورتی درون پوست شما را خنثی كند و چهره را زیباتر جلوه دهد.

 

اگر رنگ طبیعی پوست و موهای‌تان روشن است و به اصطلاح بلوند هستید، بهتر است به دنبال رنگ‌های بژ باشید، اگر موها و چشم‌های قهوه‌ای دارید به دنبال رنگ‌های شكلاتی با هاله‌ای از رنگ قهوه‌ای سوخته باشید اما توصیه می‌كنیم به خاطر توناژ رنگ صورتی كه در پوست‌تان وجود دارد از رنگ‌های مسی و شرابی آلبالویی دوری كنید و در نهایت اگر رنگ قرمز را خیلی دوست دارید بهتر است به یك رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز اكتفا كنید؛ این نوع قهوه‌ای با رنگ صورتی پوست شما كنتراست برقرار می‌كند ولی خیلی با آن تطابق ندارد.

 

 

آیا تاتو با كرم پاك می‌شود؟

كرم‌های پاك‌كننده تاتو كه از آنها به عنوان جایگزین لیزر یا جراحی نام برده می‌شود اغلب دو شكل اصلی دارند: انواعی كه حاوی TCA (تری‌كلرواستیك اسید) هستند كه نوعی اسید شیمیایی پیلینگ است و بیشتر به فرم محلول یافت می‌شود ولی اشكال ژل یا كرم آن نیز وجود دارد كه با سوزاندن لایه فوقانی پوست عمل می‌كند ولی ریسك بروز زخم را همراه دارد و از آن نمی‌توان در مواردی مثل لب، چشم یا سایر نقاط حساس استفاده كرد.

 

این كرم‌ها در افراد با پوست بسیار روشن قابل استفاده است و می‌تواند منجر به بروز عوارض جدی در افراد با پوست گندمی یا تیره شود و كرم‌های غیر TCA كه شامل تركیبات روشن‌كننده، لایه‌بردار و سفیدكننده هستند. این كرم‌ها برای روشن كردن تاتو در مدت زمان طولانی استفاده می‌شوند و تاتو را محوتر می‌كنند.

 

 

با صورت ورم كرده چه كنیم؟

وقتی صورت پف می‌كند بهترین كار استفاده از تركیب رنگ‌های روشن و تیره برای پوشاندن ورم‌هاست. به‌طور كلی رنگ‌‌ها و سایه‌های تیره صورت را كوچك‌تر نشان می‌دهد و رنگ‌ها و سایه‌های روشن برجسته‌تر؛ یعنی اگر می‌خواهید قسمتی از صورت مانند بینی را كوچك نشان دهید باید از سایه تیره استفاده كنید و اگر می‌خواهید مثلا پیشانی را برجسته‌تر نشان دهید سراغ سایه‌ها و رنگ‌های روشن بروید.

 

برای این كار شما به چند رنگ پودر یا سایه نیاز دارید؛ برای رنگ تیره می‌توانید از كرم یا پودرهای برنزه‌ استفاده كنید كه یك یا دو درجه از رنگ طبیعی پوست شما تیره‌تر هستند؛ یك كرم یا پودر درخشنده كمی روشن‌تر از رنگ پوست‌تان هم فراموش نكنید؛ یادتان باشد برای تركیب بهتر رنگ‌ها حتما از برس‌های بزرگ آرایشی استفاده كنید.

 

 

رژتان را ماندگار كنید

اگر قبل از رژ زدن كمی پودر به لب‌های‌تان بزنید ماندگاری رژ روی لب‌ها افزایش پیدا می‌كند. برای حفظ فرم لب‌ها و جلوگیری از خشك شدن و پوسته‌پوسته شدن آنها قبل از رژ زدن كرم ویتامین E روی لب‌های‌تان بزنید و برای پاك كردن رژلب، لب‌ها‌ی‌تان را با گلیسیرین پاك كرده و بعد بشویید.

 

 

به موی رنگ‌شده كی شامپو بزنیم؟

برای اینكه رنگ موها دوام پیدا كند، در شستن موها اول از همه بدانید بعد از رنگ كردن حداقل تا ۲۴ ساعت نباید موها را شامپو زد و شست تا رنگ بتواند به خوبی در ساقه مو نفوذ كند. علاوه بر این باید بدانید شستن كمتر موها مساوی است با دوام بیشتر رنگ مو چون وقتی موها را زیاد بشویید، شامپو چربی‌های طبیعی روی مو را كه از رنگ محافظت می‌كند، می‌شوید. در واقع بهترین حالت، شستن دوبار در هفته موهاست، اگر هم موهای‌تان خیلی چرب است تا حدی كه ریشه‌های مو كاملا كثیف به نظر می‌رسد، می‌توانید از تكنیك شامپو خشك استفاده كنید.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
دختر جالب و عجیب لب بشقابی (+عکس)
دختر جالب و عجیب لب بشقابی (+عکس)
مشاهده بیشتر