چگونه حمام را در خانه تکانی اصولی تمیز کنیم؟

چگونه حمام را در خانه تکانی اصولی تمیز کنیم؟

چگونه حمام را در خانه تکانی اصولی تمیز کنیم؟ یکی از مکان هایی که در خانه تکانی شب عید باید تمیز شود حمام است. فراناز قصد دارد در این نوشته شما را با طرز اصولی و صحیح تمیز کردن حمام آشنا کند. شاید فکر کنید که همه چیز را در مورد داشتن تمیزترین حمام می‎دانید. اما چندین راه غیرمعمول برای تمیز کردن کمدهای حمام و وان وجود دارند که مطمئنا تا به حال به گوشتان نخورده است. روش‎های آورده شده در ادامه هم بهترین‎ها در این بین هستند.

 

دستمال‎های خشک ‎کننده تنها برای با طراوت کردن لباسشویی شما نیستند. به آنها قطرات آب اضافه کرده و سفیدی‎های صابون را از درهای دوش، دیوارها و وان پاک کنید. همچنین می‎توانید یکی از این دستمال‎ها را در جعبه‎ی رول دستمال توالت قرار بدهید تا با هر بار چرخیدنش، تازگی را در محیط پخش کند.

 

فیلترهای قهوه بدون پُرز‎ند و به همین دلیل بهترین جایگزین برای حوله‎های کاغذی به حساب می‎آیند که می‎توانید از آنها برای برق انداختن آینه‎ها استفاده کنید. پس فقط شیشه پاک کن مورد علاقه‎یتان را بردارید و آماده‌ی کار شوید!

 

خیلی از کسانی که به تمیزی اهمیت زیادی می‎دهند، با مسواک به جانخط های بین سرامیک‎های زمین می‌افتد تا آنها را تمیز کنند. حالا دیگر می‎توانید آرنج‎هایتان را بی‌جهت به درد نیندازید و محکم به سر آن مسواک الکترونیکی قدیمی‌یتان بچسبید. به گزارش فراناز تنها کافی است ترکیب سرکه و جوش شیرین یا یک تمیزکننده‎ی معمولی را روی مسواک الکترونیکی بریزید تا هر گونه دَلَمه ای را با قدرت از بین ببرد.

 

حتی اگر دندان مصنوعی نمی‎گذارید، باید یک جعبه‌ی تمیزکننده‌ی دندان مصنوعی را اطراف حمام داشته باشید. ترکیب گازدار آن قادر است خیلی چیزها را در خانه‎یتان تمیز کند. مانند توالت‎ها. تعدادی از قرص‎های این تمیزکننده را در آب بیندازید و بگذارید برای 10 تا 15 دقیقه بمانند. سپس فقط کافیست این ماده را هر جایی که می‎خواهید بریزید و تنها کمی بسایید. کار تمام است.

 

شما می‎توانید پرده‎ی حمام را در ماشین لباسشویی روی دور آرام، خوب بشویید. البته بهتر است در کنار آن چند‎تایی حوله و لباس کهنه هم بیندازید.در دور شستشوی ماشین 1/2 لیوان جوش شیرین و 1/2 لیوان سرکه را هنگام آبکشی به مایع تمیزکننده اضافه کنید. بعد از اینکه شسته شد، بگذارید پرده خشک شود.

 

ته نشین‎های قلیایی آب باعث ‎لکه دار شدن دوش فایبرگلاس در طول زمان می‎شود. برای جلوگیری از این لکه‎ها، هر شش ماه یک بار موم (wax) اتومبیل را به دیوارها بزنید تا هر گونه منفذ روی فایبرگلاس را بپوشاند. همین مراقبت کوچک باعث می‎شود که تمیز کردن معمولی دوش بسیار راحت‎تر انجام بگیرد. روی زمین را البته وکس نزنید زیرا زمین لیز شده و خطرناک می‎شود.

 

آزمایش آتشفشان را در دوران دبستان به یاد دارید؟ می‎توانید به طور روزانه این آزمایش جالب را روی آبگذرهای سینک و دوش پیاده کنید. فقط کافی است یک لیوان جوش شیرین و بعد از آن یک لیوان سرکه را به داخل آبگذر بریزید. روی آن را با پارچه‎ای مرطوب بپوشانید و بگذارید تا مخلوط فش‎فش کند؛ ماده‎های چسبناک و کثیف موجود در راه‎آب اینگونه به بیرون فوران تا اجازه دهد آب همچنان جریان داشته باشد. 15 دقیقه صبر کنید، سپس یک کتری پر ازآب داغ را در راه‎آب خالی کنید.

 

آهک‎هایی که روی شیرهای آب سینک ته‎نشین می شوند، به مرور روی هم جمع شده و از بین بردنشان سخت‎تر می شود. یک حوله‌ی نازک را آغشته به سرکه کرده و روی شیر آب بیندازید و بگذارید برای 10 دقیقه در همان حالت بماند. سپس با استفاده از یک حوله‎ی خشک، شیر آب را تا موقعی که درخشنده شود، برق بیندازید.

 

منبع: سیمرغ

مطالب داغ هفته اخیر