طرز تهیه و آموزش پخت کوکو سه رنگ

طرز تهیه و آموزش پخت کوکو سه رنگ

طرز تهیه و آموزش پخت کوکو سه رنگ را در اینجا گردآوری کرده ایم.

 

زمان پیش از پخت : ۴۵ دقيقه

زمان پخت: ۱۵ دقيقه

 

مواد لازم برای کوکو سه رنگ:

۵۰۰ گرم : سبزی کوکو مواد لازم لایه سبزی
۵ عدد : تخم مرغ
۱ قاشق غذاخوری : زرشک شسته و خشک شده

چند حبه : سیر
کمی : نمک و فلفل
مقداری : دارچین
۳ عدد : سیب زمینی متوسط متوسط
۵ عدد : تخم مرغ
کمی : نمک و فلفل
۲ قاشق غذاخوری : مغز گردو نگینی خرد شده
کمی : نمک و فلفل
۱/۲ قاشق : چایخوری دارچين
۳۵۰ گرم : گوشت دوبار چرخ شده مواد لازم لایه گوشتی
۲ قاشق غذاخوری : رب گوجه فرنگی
۱ عدد : پیاز
۵ عدد : تخم مرغ

 

 

طرز تهیه کوکوی سه رنگ :

طرز تهیه لایه گوشتی
فراناز:نخست گوشت را داخل تابه میریزیم و یک قاشق روغن زیتون برای اینکه گوشت دون دون نشود و ۲ تا ۳ قاشق آب میریزیم تا هم گوشت گلوله گلوله نشود و می گذاریم گوشت با این مواد بپزد.

 

وقتی گوشت کاملاً سرخ شد یعنی آب گوشت کشیده شد پیاز را که از قبل رنده کرده و سرخ کرده بودیم به گوشت اضافه می کنیم.

 

اگر تمایل داشتیم از سیر استفاده کنیم سیر را در آخر به پیاز که سرخ میشود اضافه کرده و کمی با پیاز سرخ میکنیم البته خیلی کم سرخ می کنیم و سیر را باید پوره کنیم.

 

وقتی گوشت تفت خورد پیاز داغ و رب را اضافه کرده و کمی نمک و ادویه میزنیم و کمی با هم تفت میدهیم و از روی حرارت برمیداریم میگذاریم تا کمی خنک شود.

گوشت نباید سرخ شود آب آن که تمام شد کمی تفت میدهیم.

 

 

طرز تهیه لایه سبزی
ابتدا سبزی کوکو را خیلی ریز خرد کرده سبزی تازه را هم باید آبش را بگیریم یعنی سبزی باید کاملاً خشک باشد و بعد خرد کنیم تا آب نداشته باشد. اگر سبزی را داخل فریزر نگه داشته ایم و میخواهیم برای کوکو استفاده کنیم باید سبزی را سرخ کنیم تا آب نیندازد.

 

این سبزی را بدون روغن تفت میدهیم تا آب سبزی کشیده شود اگر در حد یک قاشق روغن به آن اضافه کردیم هم اشکال ندارد.

 

تخم مرغها را داخل ظرف مناسب میشکنیم و با چنگال کمی باز میکنیم و بعد سبزی را به آن اضافه کرده و مخلوط میکنیم و بعد زرشک و گردو را نیز میریزیم و کاملاً هم میزنیم.

 

هرچقدر مواد کوکو را بیشتر هم بزنیم بهتر و تردتر میشود مخصوصاً این کوکو که داخل روغن ندارد. کمی نمک و فلفل و دارچین اضافه کرده و هم میزنیم.

 

 

طرز تهیه لایه سیب زمینی
فراناز:اول سیب زمینی ها را آب پز میکنیم و پوستش را میگیریم و با رنده ریز رنده میکنیم و بعد تخم مرغها را اضافه کرده و نمک و فلفل و دارچین میزنیم و کاملاً مخلوط میکنیم.

 

اگر بخواهیم از برش استفاده کنیم و کوکو را ببریم میتوانیم داخل سینی بگذاریم این مواد برای سینی ۳۰ در ۴۰ است و اگر میخواهیم از تابه استفاده کنیم داخل فر نگذاریم یک تابه گرد به قطر ۳۵ سانتی متر استفاده میکنیم.

 

اگر روی گاز میپزیم با حرارت خیلی ملایم اول یک لایه میریزیم در تابه را میبندیم وقتی کمی کوکو خودش را گرفت لایه بعدی را میریزیم و همینطور ادامه میدهیم تا لایه آخر تمام شود.این کوکو نیاز به برگرداندن روی حرارت ندارد.

 

 

طرز چیدمان کوکو سه طبقه
یک ظرف تفلون را چرب میکنیم.ترتیب ریختن مواد داخل ظرف فر دست خودمان است که کدام لایه اول و کدام دوم و سوم باشد

 

در اینجا ابتدا لایه سبزی را داخل ظرفی که چرب کرده ایم میریزیم و صاف میکنیم این لایه باید برود داخل یا روی حرارت بسیار ملایم و اگر در فر برود بهتر است با حرارت ۱۶۰ تا ۱۶۵ درجه به مدت فقط ۱۰ دقیقه تا این لایه فقط خودش را بگیرد وقتی دست به آن زدیم اگر به دست نچسبید برمیداریم.

 

از همان اول طبقه بالا میگذاریم چون این مواد ۳۵ دقیقه باید داخل فر باشند تا لایه زیری نسوزد.

 

لایه سیب زمینی را میریزیم بعد از ده دقیقه ظرف را از فر بیرون آورده و لایه گوشت را میریزیم و دوباره ۱۰ تا ۱۵ دقیقه داخل فر میگذاریم تا روی کوکو سرخ شود.

کوکوی آماده شده را داخل ظرف میکشیم و با تربچه و برگ نعناع تزئین میکنیم.

 

اگر روی گاز درست کنیم باید از شعله پخش کن استفاده کنیم تا مواد داخل تابه نسوزد. فر را باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل با همان درجه روشن کنیم تا گرم شود.

 

کوکو به شکل رولت

اگر خواستیم این کوکو را به شکل رولت درست کنیم باید در همان سینی ۳۰ در ۴۰ مواد را نصف کنیم و خیلی نازک میریزیم و مثل قبل در فر آماده میکنیم.

در این مدل بین هر لایه ۵ دقیقه زمان میدهیم و مثل آن اول سبزی بعد سیب زمینی و در آخر گوشت را میریزیم.

 

وقتی سینی را از فر بیرون آوردیم یک سینی دیگر روی مواد میگذاریم تا مواد نرم شود و بعد روی کاغذ روغنی برمیگردانیم و مثل شیرینی رولت کرده و برش میزنیم.

 

کوکو به شکل کراکت

اگر مواد کوکو اضافه باشد شکل دیگری نیز میتوان به این مواد داد که که از مواد پوره سیب زمینی وقتی که تخم مرغ کمتری اضافه کرده ایم یعنی برای ۴ تا سیب زمینی دو عدد تخم مرغ اضافه کرده ایم و مواد سفت است و راحت داخل دست شکل میگیرد.

 

اگر یک مقدار هم احساس کردیم شل است از مقدای آرد سیب زمینی یا آرد ذرت استفاده میکنیم تا کمی سفت شود و راحت قابل شکل گیری باشد.

 

بعد از اینکه مواد آماده شد از مواد گوشتی که میتوان به آن کمی جعفری خرد شده و فلفل دلمه ای یا حتی قارچ ریز خرد شده هم اضافه کرد.

 

مواد را داخل دست گرد کرده و یک قاشق از مواد مخلوط شده را داخل آن میریزیم و مواد را مثل کوفته گرد کرده و داخل دست شکل میدهیم که هم شکل هویج در اینجا درست کرده هم شکل گلابی و هم شکل سیب هم میتوان درست کرد و داخل آرد سوخاری یا نان خشک کوبیده میغلتانیم و داخل تخم مرغ نیز غلتانده و داخل روغن سرخ میکنیم.

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
برانگیختگی جنسی و هات کردن زنان + جزئیات کامل
برانگیختگی جنسی و هات کردن زنان + جزئیات کامل
مشاهده بیشتر