چه کنیم تا جوان تر بمانیم؟

چه کنیم تا جوان تر بمانیم؟

مصرف غذاهای فرآوری شده و آماده را کاهش دهید. غذاهای طبیعی و سالم مانند ماهی و میگو و انواع ماهی‌های ریز و روغنی را سه نوبت یا بیشتر در هفته مصرف کنید.

 

«هندوستان تایم» در مقاله‌ای منتشر کرد: با توجه به برخی الگوهای زندگی که موجب پیری زودرس می‌شوند، برخی راهکارهای ساده می‌تواند به کند شدن روند پیری کمک کنند و از مصرف خوراکی‌های حاوی آنتی اکسیدان گرفته تا مصرف میوه‌ها می‌توانند فرد را جوان‌تر نگه دارند. پس از همین حال تصمیم بگیرید و برای مقابله با پیری زودرس توصیه‌های زیر را در الگوی زندگی روزانه خود بگنجانید:

 

– مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها را افزایش دهید. آنتی‌اکسیدان‌ها در کاهش التهاب و حساسیت‌ها موثرند، سلول‌های آسیب‌دیده را تعمیر می‌کنند و موجب برقراری تعادل در تمام بدن می‌شوند. همچنین این مواد از ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند بیماریهای قلبی – عروقی،‌ دیابت و سرطان جلوگیری می‌کنند. این ترکیبات با ترمیم بافت‌های آسیب دیده ناشی از اشعه آفتاب و آلودگی، نشانه‌های پیری زودرس را در ظاهر فرد کاهش می‌دهند. بنابراین مواد خوراکی که حاوی آنتی اکسیدان بیشتر هستند مانند میوه‌ها و سبزیجات و دانه‌های سبز را بیشتر مصرف کنید. مصرف مکمل‌های طبیعی حاوی آنتی اکسیدان نیز توصیه می‌شود

 

– مصرف مواد حاوی اسیدهای چرب امگا3 و امگا6 را فراموش نکنید. برقراری تعادل در مصرف اسیدهای چرب امگا3 و امگا6 به کاهش تورم و التهاب در بدن کمک می‌کند و عملکرد شناختی ذهن را بهبود بخشیده و سطوح انرژی بدن را افزایش می‌دهد.

 

– مصرف غذاهای فرآوری شده و آماده را کاهش دهید. غذاهای طبیعی و سالم مانند ماهی و میگو و انواع ماهی‌های ریز و روغنی را سه نوبت یا بیشتر در هفته مصرف کنید. به جای مصرف روغن و کره در غذا از روغن نارگیل استفاده و از غذاها و وعده‌های کم حجم را انتخاب کنید.

 

– کارشناسان معتقدند افزایش سطح انسولین در بدن موجب تسریع روند سالخوردگی شده و التهاب‌هایی را در بدن بوجود می‌آورد. بنابراین باید بین ترشح انسولین و میزان قندخون در بدن تعادل برقرار شود که این کار با مصرف ترکیبی از کربوهیدرات‌ها، سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان و پروتئین‌های کم چرب امکانپذیر است. در این زمینه باید مصرف نوشیدنی‌هایی مانند قهوه که سطح انسولین را افزایش می‌دهد، کمتر کرد.

 

ورزش مرتب را در برنامه روزانه خود بگنجانید. ورزش روزانه نه تنها وزن بدن را متناسب می‌کند بلکه در تولید انرژی بیشتر در بدن و تراکم استخوان نیز نقش مفید دارد و همچنین عملکرد سیستم ایمنی بدن را نیز بهبود می‌بخشد. پیاده روی روزانه 20 دقیقه‌ای و یوگا نیز می‌تواند در این زمینه موثر باشد.

 

– خواب و استراحت کافی داشته باشید.

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
جدیدترین عکس نوشته های خاص برای پروفایل
مشاهده بیشتر