خبرها از حمله تند رضارشیدپور به مهران مدیری

خبرها از حمله تند رضارشیدپور به مهران مدیری

«خبرها از حمله تند رضارشیدپور به مهران مدیری: جشنواره امسال هم تمام شد. بازار قدردانی از یکدیگر برای امور اجرایی داغ است. منتقدان هم مشغول تحلیل فیلم ها هستند. اما هیچ کس در باره برنامه افتتاحیه و یا اختتامیه سخن نمی گوید. حال آنکه در تمام جهان توجه خارق العاده به این موضوع نشان می دهند و به درستی آن را ویترین و آبروی جشنواره می دانند.

 

بعد از فرزاد حسنی که انتقادات تند و تیزی نسبت به اجرای مهران مدیری در اختتامیه جشنواره فیلم فجر به زبان آورد، حالا این بار رضا رشیدپور دست به قلم شده و انتقادات زیادی را به نحوه برگزاری و اجرای مراسم اختتامیه و افتتاحیه جشنواره نوشته است:

 

من هم مثل بقیه از زحمات دست اندر کاران تشکر می کنم اما استدعا می کنم به چند پرسش مهم در این رابطه فکر کنید. یکم – آیا مراسم افتتاح و اختتام جشنواره استاندارد بود؟ دوم- آیا دکور نصب شده برای اختتامیه شبیه تصور ما از اختتامیه سی و چندمین دوره ی یک جشنواره معتبر بود؟

 

سوم – آیا رنگهای به کار رفته در دکور از نگاه زیبایی شناسی دیداری قابل قبول بودند؟ چهارم – اصولا آیا طراحی واقعی برای دکور برنامه صورت گرفته بود؟ پنجم – آیا نور پردازی صحنه مطابق با هیجان مورد انتظار از چنین برنامه ای بود؟

 

ششم- آیا تقدیم سیمرغ و هدایا در پاکت های چند کیلویی که منتخبان را به نفس نفس می انداخت جذاب بود؟ هفتم – آیا نظم و نزاکت برقرار شده در سالن منطبق بر فضای اختتامیه یک جشنواره بین‌المللی بود؟ هشتم – آیا مجریان برنامه در افزودن به جذابیت، هیجان، تعلیق و متانت برنامه موفق بودند؟

 

نهم – آیا می توانستیم به جای بوته گلهای چسبانده شده به تریبون برنامه و میکروفون های رنگ و رو رفته از روش بهتری استفاده کنیم؟ دهم – اصلا آیا کسی به عنوان کارگردان در پشت صحنه این همایش عظیم ملی و بین‌المللی حضور داشت یا اینکه هرکسی هر کاری دلش می خواست انجام می داد؟

 

یازدهم – آیا طول کشیدن مراسم آن هم تا نزدیک شش ساعت به اعتبار و نظم این جشنواره می افزاید؟! می ترسم تا هزارم ادامه بدهم! در هر صورت خسته نباشید.»

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر

تبلیغات متنی