باز کردن راه گلو با کفگیر و چوب و نجات از خفگی

باز کردن راه گلو با کفگیر و چوب و نجات از خفگی

باز کردن راه گلو با کفگیر و چوب و نجات از خفگی توسط این زن انجام شد. در اثر ورود کفگیر و چوب به گلو و مری این زن، آسیب شدیدی به این اندام‌ها و بویژه مری او به ابعاد 20 سانتی‌متر وارد شده است و حال پزشکان مجبور به قطع بخش اعظمی از مری او و کشش معده برای اتصال به مری شده‌اند.

 

به گزارش فراناز یک زن جوان که در وسط غذا خوردن دچار خفگی شدید شده بود و راه گلویش بند آمده بود به کمک کفگیر و چوب قصد باز کردن راه گلوی خود را داشت که موفق نشد. پزشکان جراح عنوان کرده‌اند که او بسیار خوش شانس بوده که جان خود را از دست نداده است. 

 

یک زن 31 ساله اهل کشور چین پس از درست کردن یک غذای گیاهی شامل انواع سبزیجات، وقتی در حال خوردن غذا بود، ناگهان با التهاب گلو و واکنش شدید آلرژی مواجه شد به طوریکه به شدت در حال خفه شدن بود.

 

او که اوضاع خود را وخیم دید برای باز کردن مجرای تنفسی خود ابتدا با انگشتان دست، سپس با چوب مخصوص خوردن غذاهای آسیای شرقی و در نهایت با کفگیر آشپزخانه گلوی خود را خراش داد اما هیچ‌یک از این اقدامات مؤثر نبود و او به حال مرگ کف آشپزخانه افتاد.

 

بعد از این اتفاق کودک 4 ساله این زن با اورژانس تماس گرفته و پزشکان به‌سرعت او را به بیمارستان انتقال داده و مورد عمل جراحی قرار دادند.

مطالب داغ هفته اخیر