جاسوسی زن سوری از داخل مقر اصلی داعش

جاسوسی زن سوری از داخل مقر اصلی داعش

این زن 25 ساله سوری که با نام مستعار “رزان” این گزارش را تهیه کرده است؛ قبلا به دلیل حمله تروریستهای داعش مجبور به مهاجرت شده بود ولی دوباره به زادگاهش در رقه بازگشت.
رزان با مخفی کردن دوربین زیر پوشش کاملا سیاه خود، به گشت زنی در خیابانهای رقه پرداخت.
این زن سوری گفت: من باید این لباس را بپوشم تا بتوانم به خیابانهای شهرم بروم.
وی پس از سوراخ کردن کیف پولش، دروبین کوچکی را درون آن قرار داد و با تزئین اطراف لنز دوربین، سعی کرد تا از جلب توجه دیگران به آن جلوگیری کند.
رزان از ترکیه به صورت زمینی به شهرش در سوریه رفت.
در ابتدا همه چیز کاملا عادی به نظر می رسید و فقط عناصر داعش بودند که در خیابانها پرسه می زدند؛ گویا که صاحب آنجا هستند.
داعش در رقه همه امور مردم را در دست گرفته از کنترل رفت و آمد خودروها تا نانوایی ها، اینگونه به ساکنان القا کند که خودش “دولت” است.
وی خاطرنشان کرد که عناصر داعش با پرسه زنی در خیابانها و مغازه ها، به راحتی خرید می کنند و حتی در مورد قیمتها چانه نمی زنند و به راحتی پول پرداخت می کنند.
رزان اظهار داشت که هرکدام از عناصر خارجی داعش هزار و 200 دلار پول می گیرد، و به همسرش نیز در همین حدود پرداخت می شود. به سوری ها 400 دلار پرداخت می شود.
زنان نیز با ارعاب مجبور شده اند سر تا پا سیاه بپوشند.
اطراف خیابانهای اطراف بازار نیز به نمازخانه تبدیل شده و مردم به خاطر ترس از داعش مجبور هستند در همان جا نماز بخوانند.
رزان تأکید کرد که به راحتی می توان ترس را در چهره همه مردم شهر دید، و ترس در چهره زنان، کودکان، مردان و سالخوردگان مشخص است.
رزان تأکید کرد که اگر کسی هنگام اذان نماز نخواند، مغازه اش پلمپ شده و به مدت یک ماه زندانی می شود و باید علاوه بر تحمل شلاق جریمه نقدی بپردازد.
عناصر داعش برای اداره رقه و ارعاب مردم، به صورت علنی شهروندان را اعدام و یا آنان را شلاق می زنند.
وی با اشاره به دیدن یک زن سیاه پوش مسلح و یک مرد داعشی به همراه یک بچه حدود دو ساله گفت: با دیدن آن صحنه با خودم گفتم که آن کودک وقتی بزرگ می شود، چه خواهد شد.
رزان پس از انکه از سوی یکی از گشتی ها در پارک به دلیل نازک بودن نقاب صورتش مورد بازخواست قرار گرفت؛ سعی کرد با آن زن سیاه پوش صحبت را باز کند؛ اما متوجه شد که آن زن عربی بلد نیست !
این زن تأکید کرد که در یک آشپزخانه شهر، شهروندان از جمله شمار بسیاری از زنان و کودکان مجبور بودند پس از ایستادن در صفی طولانی ، غذایی راکه برای آنها در ظرفشان می ریزند در همانجا بخورند و به خانه هایشان برگردند.
رزان همچنین از هم صحبت شدن با دو جنگجوی زن داعشی خبر داد که یکی از آنها تونسی و دیگری فرانسوی بود.
آن زن فرانسوی به رزان تأکید کرد که برای جنگ به سوریه آمده و پس از ازدواج دختر 13 ساله اش، دیگر آماده است که خودش را منفجر کند. !

 

گردآوری : فراناز

مطالب داغ هفته اخیر

تبلیغات متنی