بهترین کتاب‌های جالب و خواندنی برای کودکان چیست؟

بهترین کتاب‌های جالب و خواندنی برای کودکان چیست؟
در اینجا لیستی از بهترین کتاب هایی که تا به حال برای کودکان نوشته شده است به شما معرفی می شود:
 
 
 
تخم مرغ های سبز و ژامبون (Green Eggs and Ham)
 
نویسنده این کتاب تئودور سوس گیسل است که این کتاب را در واکنش  به گفته  دوستی نوشت که ادعا می کرد سوس نمی تواند تنها با 50 کلمه کتابی بنویسد. به گزارش برترین ها سوس نه تنها در انجام این کار موفق بود، بلکه کتاب تخم مرغ های سبز و ژامبون در بین کتاب های انگلیسی زبان کودکان چهارمین رتبه  فروش را به خود اختصاص داد. 
 
 
 هزارپای خیلی گرسنه (The Very Hungry Caterpillar)
 
این کتاب دومین کتاب اریک کارل بود که در سال 1969 منتشر شد و تا به حال بالای 71 میلیون جلد از آن فروخته شده است. به گفته بسیاری از پدر و مادرها این کتاب پس از گذشت سال ها همچنان کتاب موردعلاقه فرزندان آنها  است.
 
 
 
 
یک روز ترسناک خیلی بد(Alexander and the Terrible,Horrible,Very Bad Day)
 
وقتی صبح از خواب بیدار می شویم و می بینیم آدامسی در موهایمان گیر کرده است، احساس می کنیم  که روز بدی را پیش رو داریم. الکساندر، شخصیت کتابِ جودیت ویورست هم چنین تجربه ای را داشته است. برای اینکه بدانید چرا الکساندر می خواهد به استرالیا سفر کند باید کل کتاب را بخوانید.
 
 
 
 
پت، خرگوش کوچولو  (Pat the Bunny)
 
دوروثی کان هارد در سال 1940 این کتاب را برای دختر سه ساله اش نوشت و عناصری را به آن افزود که در آن دوران بی سابقه بودند. مثلاً کودکان با لمس خزهایی که به یکی از صفحات این کتاب وصل شده است می توانند یک خرگوش را در ذهن تجسم کنند. همچنین تکه کاغذ سنباده ای که نشان دهنده چهره زبر پدر است.
 
 
 
 
همیشه دوستت دارم (Love you forever)
 
تا به حال با خواندن یک کتاب کودک اشک در چشم هایتان حلقه زده است؟ شاید با خواندن کتاب رابرت مانش،  همیشه دوستت دارم ، واقعاً احساس کنید که اشک در چشم هایتان جمع شده است. به گزارش برترین ها، این کتاب داستان یک مادر و پسرکوچک اوست که موضوعاتی مانند گذر زندگی، کودکی، و پدر و مادر سالخورده را بیان می کند. پیام این کتاب ساده ولی عمیق است. از سال 1986 تا به حال میلیون ها جلد از این کتاب به فروش رسیده است.
 
 
 
 
هارولد و مداد شمعی بنفش (Harold and the Purple Crayon)
 
این کتاب مشهورترین کتاب کراکت جانسون است که در سال 1955 نوشته شده و از آن زمان تا کنون بعضی نویسندگان از آن الهام گرفته اند و کتاب های خود را از آن اقتباس کرده اند. هارولد پسر چهارساله کنجکاوی است که با مداد شمعی بنفش دنیای کوچک خود را خلق کرده است. هارولد دوست دارد زیر نورماه راه برود اما ماهی وجود ندارد، پس هارولد تصویر ماه و جاده ای را که زیر نور ماه قرار دارد نقاشی می کند.
 
 
گردآوری : فراناز
 
مطالب داغ هفته اخیر
تبلیغات متنی
منوی تغذیه انسان‌ ده هزار سال پیش!!!
منوی تغذیه انسان‌ ده هزار سال پیش!!!
مشاهده بیشتر