این نمونه تپش های قلب را جدی بگیرید

این نمونه تپش های قلب را جدی بگیرید

همیشه تپش قلب یکسان نیست در این بخش از سلامتی پزشکی شایع ترین تپش قلب هشداری جدی برای شما می باشد.  دبیر انجمن آترواسکلروز ایران شیوع بیماری‌های مادرزادی قلبی میان افراد در سطح جامعه را حدود یک تا دو درصد دانست که شایع‌ترین آن آئورت دولتی است.

 

دکتر مسعود اسلامی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: بعد از بیماری آئورت دولتی در درجات بعد سوراخ میان دو دهلیز مطرح می‌شود، بیماری‌های مادرزادی در اکثر موارد خفیف‌اند اما در موارد کمتری شدید هستند که نیازمند انجام عمل‌های جراحی هستند. وی نقش ژنتیک را در ابتلا به بیماری‌های قلبی مادرزادی بی‌تأثیر ندانست و خاطرنشان کرد: از طرفی ژنتیک در بیماری‌هایی نظیر تپش قلب غیر طبیعی، نارسایی قلبی و همچنین بیماری‌های عضله قلب تا 50 درصد نیز نقش دارد.

 

این متخصص قلب و عروق در ادامه در خصوص علل تپش قلب اظهار کرد: زمانی که فردی ضربان قلبش را احساس کند تپش قلب معنا می‌گیرد، حال آنکه تپش قلب در اکثر اوقات مانند بروز هیجانات علل طبیعی دارد. وی هشدار داد: در واقع افرادی که ضربان قلبشان یک مرتبه تند می‌شود (بالا‌تر از 150 عدد در دقیقه) و یا کاهش ناگهانی ضربان قلب (کمتر از 40 عدد در دقیقه) به عنوان تپش‌های قلب غیر طبیعی تلقی می‌شوند.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: بسیاری از مردم بر این باورند که ضربان قلب طبیعی 60 تا است و اگر به 58 رسید خیلی سریع باید به پزشک یا بیمارستان مراجعه نمایند در حالی که این گونه نیست. زیرا ضربان قلب طبیعی یک فرد بین 50 تا 80 تا هنگام استراحت کاملأ طبیعی است و جای نگرانی هم ندارد.

 

 گردآوری : فراناز

جدیدترین مطالب

مطالب بیشتر
مطالب پربازدید هفته
دوستان ما